Strona główna / Lokalne / Esperal kontra alkohol: sprawdź co wygra!

Esperal kontra alkohol: sprawdź co wygra!

Chociaż esperal został wprowadzony na terenie Europy w połowie XX wieku, wiele osób nieustannie kwestionuje jego działanie. Mimo, że jest najczęściej polecanym lekiem stosowanym przy leczeniu choroby alkoholowej, wciąż istnieją plotki, że to tylko placebo. Sprawdź, w jaki sposób działa alkohol na organizm człowieka, a co daje wszycie esperalu.

Działanie alkoholu na organizm a esperal

Alkohol można uznać za rodzaj napoju zawierającego etanol, przeciw któremu stosowany jest esperal. Należy do jednych z najbardziej uzależniających substancji. W przypadku Polski miano alkoholu przypisuje się cieczom, które zawierają więcej niż 0,5% płynu etylowego. Oczywiście w niewielkich ilościach nie wpływa źle na organizm. Niekiedy, chociażby czerwone wino jest zalecane w celach zdrowotnych. Co najczęściej powoduje choroba alkoholowa, zanim podejmie się leczenie z użyciem esperalu? Przede wszystkim wyniszcza wątrobę. Nie należy jednak zapominać o zapaleniu żołądka, niedożywieniu i ogólnemu wyniszczeniu komórek i organów, polineuropatii i miopatii oraz zaburzeniach psychicznych takich jak majaczenie, halucynoza, zespół Korsakowa i encefalopatia Wernickego. Każda z tych chorób może być skutkiem choroby alkoholowej, czego esperal już nie powstrzyma, ale może zapobiec, jeśli zostanie przerwany ciąg alkoholowy. Płyn etylowy wpływa również na ludzkie relacje i karierę zawodową. Alkoholik traci nie tylko pieniądze, ale także czas, ponieważ pijąc każdy dodatkowy kieliszek przekraczający normę, skraca swoje życie o 15 minut.

Wpływ esperalu na życie alkoholika

Głównym atutem esperalu jest to, że naprawia większość szkód, które spowodował alkohol lub powstrzymuje ich narastanie. Wszywka alkoholowa zapewnia stałą trzeźwość na okres od 8 do 12 miesięcy. Wywołuje nieustające obrzydzenie i niechęć do płynu etylowego. Dzieje się tak, ponieważ wewnątrz esperalu znajduje się Disulfiram, który blokuje metabolizm alkoholu we krwi. Przez to płyn etylowy nie utlenia się i alkoholik odczuwa bardzo silne objawy charakterystyczne dla zatrucia alkoholowego. Esperal nie tylko powstrzymuje dalsze wyniszczanie organizmu, ale umożliwia poprawę relacji z rodziną i powrót do tego, co kiedyś było codziennością. Abstynencja spowodowana implantacją wszywki alkoholowej stabilizuje również funkcje motoryczne oraz usprawnia proces racjonalnego myślenia i podejmowania decyzji. Esperal daje szansę na nowe życie w trzeźwości. W przeciwieństwie do alkoholu nie jest niebezpieczny dla życia, o ile nie wchodzi w reakcje z nim. Inne leki są jak najbardziej nieszkodliwe. Porównując wszywki alkoholowe z płynami etylowymi, można stwierdzić, że esperal daje wszystko to, co zabrał wcześniej alkohol.

Leczenie z alkoholizmu z pomocą esperalu – jak to zrobić?

Alkoholikom bardzo trudno przyznać się do choroby alkoholowej, ponieważ zazwyczaj stan ciągłego upojenia nie jest dla nich problemem. Dlatego w momencie, gdy osoba zdecyduje się na leczenie, warto wybrać odpowiednie miejsce. Nasz Gabinet Szczecin to klinika specjalizująca się w kompleksowym leczeniu choroby alkoholowej. Zapewnia przede wszystkim esperal w formie wszywki alkoholowej. Cena za sam zabieg, bez uwzględnienia leku (jego ilość jest różna) to 450 zł. Żeby poddać się operacji, konieczna może być detoksykacja, która również jest dostępna w Nasz Gabinet Szczecin. Można tam kontynuować leczenie i brać udział w terapii psychologicznej. Aby skutecznie pokonać chorobą alkoholową metody medyczne, jak i te oparte na rozmowie ze specjalistą, powinny być połączone.

artykuł sponsorowany

Zobacz również

20 stycznia otwarcie ofert na Przystań Kajakową

Do godz. 12 dnia 20 stycznia można składać oferty na wykonanie projektu i wybudowanie przystani …

2 komentarze

  1. Co to za bzdury… To jest reklama i podtrzymywanie człowieka w piciu. Po co wszywka, a po to ją reklamują aby pacjent ponownie powrócił i zapłacił za to + detoksykacja. To są wywalone tysiące złotych a problem pozostaje… Alkoholizm jest w głowie a nie w D…e . Wszywki nic nie dają to trzeba leczyć głowę.

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nie ma słabych alkoholików – są tylko słabe wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.