Strona główna / Lokalne / Esperal kontra alkohol: sprawdź co wygra!

Esperal kontra alkohol: sprawdź co wygra!

Chociaż esperal został wprowadzony na terenie Europy w połowie XX wieku, wiele osób nieustannie kwestionuje jego działanie. Mimo, że jest najczęściej polecanym lekiem stosowanym przy leczeniu choroby alkoholowej, wciąż istnieją plotki, że to tylko placebo. Sprawdź, w jaki sposób działa alkohol na organizm człowieka, a co daje wszycie esperalu.

Działanie alkoholu na organizm a esperal

Alkohol można uznać za rodzaj napoju zawierającego etanol, przeciw któremu stosowany jest esperal. Należy do jednych z najbardziej uzależniających substancji. W przypadku Polski miano alkoholu przypisuje się cieczom, które zawierają więcej niż 0,5% płynu etylowego. Oczywiście w niewielkich ilościach nie wpływa źle na organizm. Niekiedy, chociażby czerwone wino jest zalecane w celach zdrowotnych. Co najczęściej powoduje choroba alkoholowa, zanim podejmie się leczenie z użyciem esperalu? Przede wszystkim wyniszcza wątrobę. Nie należy jednak zapominać o zapaleniu żołądka, niedożywieniu i ogólnemu wyniszczeniu komórek i organów, polineuropatii i miopatii oraz zaburzeniach psychicznych takich jak majaczenie, halucynoza, zespół Korsakowa i encefalopatia Wernickego. Każda z tych chorób może być skutkiem choroby alkoholowej, czego esperal już nie powstrzyma, ale może zapobiec, jeśli zostanie przerwany ciąg alkoholowy. Płyn etylowy wpływa również na ludzkie relacje i karierę zawodową. Alkoholik traci nie tylko pieniądze, ale także czas, ponieważ pijąc każdy dodatkowy kieliszek przekraczający normę, skraca swoje życie o 15 minut.

Wpływ esperalu na życie alkoholika

Głównym atutem esperalu jest to, że naprawia większość szkód, które spowodował alkohol lub powstrzymuje ich narastanie. Wszywka alkoholowa zapewnia stałą trzeźwość na okres od 8 do 12 miesięcy. Wywołuje nieustające obrzydzenie i niechęć do płynu etylowego. Dzieje się tak, ponieważ wewnątrz esperalu znajduje się Disulfiram, który blokuje metabolizm alkoholu we krwi. Przez to płyn etylowy nie utlenia się i alkoholik odczuwa bardzo silne objawy charakterystyczne dla zatrucia alkoholowego. Esperal nie tylko powstrzymuje dalsze wyniszczanie organizmu, ale umożliwia poprawę relacji z rodziną i powrót do tego, co kiedyś było codziennością. Abstynencja spowodowana implantacją wszywki alkoholowej stabilizuje również funkcje motoryczne oraz usprawnia proces racjonalnego myślenia i podejmowania decyzji. Esperal daje szansę na nowe życie w trzeźwości. W przeciwieństwie do alkoholu nie jest niebezpieczny dla życia, o ile nie wchodzi w reakcje z nim. Inne leki są jak najbardziej nieszkodliwe. Porównując wszywki alkoholowe z płynami etylowymi, można stwierdzić, że esperal daje wszystko to, co zabrał wcześniej alkohol.

Leczenie z alkoholizmu z pomocą esperalu – jak to zrobić?

Alkoholikom bardzo trudno przyznać się do choroby alkoholowej, ponieważ zazwyczaj stan ciągłego upojenia nie jest dla nich problemem. Dlatego w momencie, gdy osoba zdecyduje się na leczenie, warto wybrać odpowiednie miejsce. Nasz Gabinet Szczecin to klinika specjalizująca się w kompleksowym leczeniu choroby alkoholowej. Zapewnia przede wszystkim esperal w formie wszywki alkoholowej. Cena za sam zabieg, bez uwzględnienia leku (jego ilość jest różna) to 450 zł. Żeby poddać się operacji, konieczna może być detoksykacja, która również jest dostępna w Nasz Gabinet Szczecin. Można tam kontynuować leczenie i brać udział w terapii psychologicznej. Aby skutecznie pokonać chorobą alkoholową metody medyczne, jak i te oparte na rozmowie ze specjalistą, powinny być połączone.

artykuł sponsorowany

Zobacz również

Okradali pasażerów pociągów dalekobieżnych relacji Świnoujście – Przemyśl

Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane w sprawie gangu, którego członkowie okradali podróżnych w pociągach dalekobieżnych. …

2 komentarze

  1. Co to za bzdury… To jest reklama i podtrzymywanie człowieka w piciu. Po co wszywka, a po to ją reklamują aby pacjent ponownie powrócił i zapłacił za to + detoksykacja. To są wywalone tysiące złotych a problem pozostaje… Alkoholizm jest w głowie a nie w D…e . Wszywki nic nie dają to trzeba leczyć głowę.

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Nie ma słabych alkoholików – są tylko słabe wątroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.