Strona główna / Lokalne / Debata w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Debata w trosce o bezpieczeństwo seniorów

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali debatę inauguracyjną pod hasłem – „Bądź aktywny – bądź bezpieczny” skierowaną głównie do seniorów, którzy aktywnie spędzają swój wolny czas. Ponadto, stróże prawa przedstawili aplikację „Moja Komenda” a także „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Debata odbyła się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Gość specjalny — Pani Barbara Okoń — Koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w imieniu licznie przybyłych seniorów, powitała funkcjonariuszy.

Debata rozpoczęła się od prelekcji na temat bezpieczeństwa. Poruszony został temat bezpieczeństwa po zmroku, podczas pobytu w domu, a także w czasie podróży i w miejscach publicznych, gdzie szczególnie osoby starsze są narażone na ataki oszustów i złodziei.

Omówiona została aplikacja „Moja Komenda” a także „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które mogą być szczególnie przydatne osobom starszym.

Podczas debaty był także czas na dyskusję z seniorami. Seniorzy bardzo chętnie zadawali nurtujące ich pytania oraz wskazywali uciążliwe dla nich problemy.

Kontakt ze społeczeństwem jest szczególnie ważny dla policjantów, ponieważ mogą poznać trapiące społeczeństwo problemy oraz podjąć działania mające na celu ich wyeliminowanie.

W debacie wzięło udział ponad 100 seniorów. Uczestnicy debaty wypełnili także specjalnie przygotowane ankiety, w których mogli podzielić się opinią na temat zorganizowanego przez policjantów przedsięwzięcia.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Skrzyżowanie ze światłami lepsze od ronda?

Zmotoryzowani mieszkańcy zastanawiają się, czy po otwarciu tunelu w Świnoujściu ruch na ulicach nadmorskiego miasta …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.