Strona główna / Lokalne / Alarm pożarowy w Dowództwie 8.FOW

Alarm pożarowy w Dowództwie 8.FOW

Wybuch pożaru i konieczność ewakuacji wszystkich żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej z budynku – to elementy scenariusza ćwiczebnego alarmu pożarowego, który odbył się w piątek, 20 grudnia, w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Zgodnie z założonym scenariuszem alarmu, na parterze budynku, w którym stacjonuje dowództwo świnoujskiej flotylli, na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej, wybuchł pożar. Zapalił się sprzęt kwaterunkowy. Próby gaszenia pożaru gaśnicami okazały się bezskuteczne, pożar szybko się rozprzestrzeniał, zatem konieczna była pomoc z zewnątrz. Do akcji wezwano Wojskową Straż Pożarną. Scenariusz zakładał ewakuację całego stanu osobowego dowództwa flotylli ze względu na silne zadymienie.

Ćwiczenie miało na celu doskonalenie umiejętności postępowania osób funkcyjnych odpowiedzialnych za organizację akcji gaśniczo-ewakuacyjnej w razie pożaru na terenie jednostki. Doskonalono współpracę pomiędzy służbą dyżurną a strażakami Wojskowej Straży Pożarnej. Sprawdzono również skuteczność przyjętych planów i procedur alarmowania oraz postępowania w razie powstania pożaru. Żołnierze i pracownicy RON mieli możliwość w praktyce poznać zasady postępowania w czasie alarmu pożarowego oraz drogi i sposoby ewakuacji. Sprawdzono także prawidłowość rozmieszczenia i oznakowania dróg ewakuacji oraz działanie środków alarmowania i oświetlenia ewakuacyjnego. Ćwiczenie przebiegało sprawnie i potwierdziło zdolność do współdziałania stanu osobowego oraz sił kierujących akcją gaśniczo-ewakuacyjną.

Zobacz również

Ruszyły wakacje! Ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących się na świnoujskiej plaży

W piątek na maszt przy bazie ratowników ratownicy wciągnęli Błękitną Flagę, międzynarodowe wyróżnienie, które otrzymały …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.