Strona główna / Lokalne / TT-Line. Zoptymalizowany napęd statku ze znacznie zmniejszoną emisją

TT-Line. Zoptymalizowany napęd statku ze znacznie zmniejszoną emisją

W chińskiej stoczni Jiangsu Jinling w Nanjing rozpoczyna się budowa nowoczesnego promu TT-Line Green Ship. Jako pionier na południowym Bałtyku, statek będzie napędzany LNG (skroplonym gazem ziemnym), który jest obecnie najczystszym paliwem morskim, zapewniającym czyste powietrze na morzu i w portach.

„Cieszymy się, że z tym pierwszym cięciem stali osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszym projekcie budowy promu Green Ship. W trakcie długiego procesu projektowania, najwyższy priorytet został nadany ekonomicznej oraz ekologicznej eksploatacji promu. To pozwoliło nam na dalszą optymalizację projektu statku” mówi Bernhard J. Termühlen, Dyrektor Zarządzający TT-Line.

Dzięki zastosowaniu bezsiarkowego LNG na Green Ship, jako paliwa, TT-Line zredukuje emisję cząsteczek stałych o 93% oraz emisję tlenków siarki o 98% rocznie w stosunku do konwencjonalnego paliwa MGO. Emisja tlenku azotu będzie również zmniejszona o 82% rocznie, a emisja CO2 nawet o 60% w przeliczeniu na jednostkę frachtową. TT-Line Green Ship dąży do osiągnięcia maksymalnego wyniku pięciu gwiazdek według “Clean Shipping Index”.

Faza budowy TT-Line Green Ship, w którym statek jest montowany z poszczególnych sekcji, oficjalnie rozpoczyna się od cięcia blach. Podczas, gdy wnętrze statku jest dalej projektowane, kadłub będzie już konstruowany. Uruchomienie nowoczesnego promu pasażerskiego nastąpi po zakończeniu prac wewnętrz statku.

Podpis:

Dzięki nowej koncepcji Green Ship, firma TT-Line inwestuje w zrównoważony rozwój i korzystanie z czystego, ekologicznego paliwa LNG, które cechuje się zdecydowanie niższą emisją zanieczyszczeń niz tradycyjne paliwo okrętowe do silników diesel.

 

 

 

 

 

Zobacz również

PKP Intercity: z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 sierpnia, w związku ze zmianą czasu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.