Strona główna / Lokalne / TT-Line. Zoptymalizowany napęd statku ze znacznie zmniejszoną emisją

TT-Line. Zoptymalizowany napęd statku ze znacznie zmniejszoną emisją

W chińskiej stoczni Jiangsu Jinling w Nanjing rozpoczyna się budowa nowoczesnego promu TT-Line Green Ship. Jako pionier na południowym Bałtyku, statek będzie napędzany LNG (skroplonym gazem ziemnym), który jest obecnie najczystszym paliwem morskim, zapewniającym czyste powietrze na morzu i w portach.

„Cieszymy się, że z tym pierwszym cięciem stali osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszym projekcie budowy promu Green Ship. W trakcie długiego procesu projektowania, najwyższy priorytet został nadany ekonomicznej oraz ekologicznej eksploatacji promu. To pozwoliło nam na dalszą optymalizację projektu statku” mówi Bernhard J. Termühlen, Dyrektor Zarządzający TT-Line.

Dzięki zastosowaniu bezsiarkowego LNG na Green Ship, jako paliwa, TT-Line zredukuje emisję cząsteczek stałych o 93% oraz emisję tlenków siarki o 98% rocznie w stosunku do konwencjonalnego paliwa MGO. Emisja tlenku azotu będzie również zmniejszona o 82% rocznie, a emisja CO2 nawet o 60% w przeliczeniu na jednostkę frachtową. TT-Line Green Ship dąży do osiągnięcia maksymalnego wyniku pięciu gwiazdek według “Clean Shipping Index”.

Faza budowy TT-Line Green Ship, w którym statek jest montowany z poszczególnych sekcji, oficjalnie rozpoczyna się od cięcia blach. Podczas, gdy wnętrze statku jest dalej projektowane, kadłub będzie już konstruowany. Uruchomienie nowoczesnego promu pasażerskiego nastąpi po zakończeniu prac wewnętrz statku.

Podpis:

Dzięki nowej koncepcji Green Ship, firma TT-Line inwestuje w zrównoważony rozwój i korzystanie z czystego, ekologicznego paliwa LNG, które cechuje się zdecydowanie niższą emisją zanieczyszczeń niz tradycyjne paliwo okrętowe do silników diesel.

 

 

 

 

 

Zobacz również

Kolejne środki finansowe na wsparcie zdalnego nauczania

Gmina Miasto Świnoujście pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.