Strona główna / Lokalne / Biblioteka. Rozmowa o Jonaszu Kofcie

Biblioteka. Rozmowa o Jonaszu Kofcie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zorganizowała spotkanie z fenomenem artystycznym Jonasza Kofty, bohaterem monografii pt.: „Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie”. Autorem tej niezwykłej książki jest Piotr Derlatka – badacz i wybitny znawca twórczości m.in. Agnieszki Osieckiej.  Spotkanie z autorem książki poprowadził  red. Michał Taciak.

– W dniu 2 stycznia byłam na spotkaniu z panem Piotrem Derlatką, autorem książki o Jonaszu Kofcie. Spotkanie, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu spotkało się z żywą reakcją publiczności, licznej, mimo poświątecznego terminu. W dniu wczorajszym w drugim numerze tygodnika „Polityka” ukazał się artykuł pana Mirosława Pęczaka „Pancerny Motyl” poświęcony tej książce i jej autorowi. Cieszę się, że dzięki operatywności pracowników Biblioteki mogę uczestniczyć w ważnych wydarzeniach kulturalnych w kraju – mówi Aneta Zdybel.

Zobacz również

Na granicę pomiędzy Polską a Niemcami wrócą kontrole?

Związek Niemieckiej Policji Federalnej zaapelował o tymczasowe kontrole graniczne na granicy polsko-niemieckiej ze względu na rosnącą liczbę …

Jeden komentarz

  1. …. mogę uczestniczyć w ważnych wydarzeniach kulturalnych w kraju – mówi Aneta Zdybel. natomiast Anna Nowak Ibisz kupuje sosy Winiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.