Strona główna / Lokalne / Dentobus w Świnoujściu. Dla uczniów i przedszkolaków

Dentobus w Świnoujściu. Dla uczniów i przedszkolaków

We wtorek 14 stycznia oraz w środę 29 stycznia 2020 roku na placu Mickiewicza będzie stał dentobus. Z usług stomatologa skorzysta około 260 przedszkolaków i uczniów.

Ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami nałożyła na Jednostki Samorządu Terytorialnego obowiązek zorganizowania opieki stomatologicznej dla uczniów szkół.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku braku gabinetu dentystycznego w szkole, organ prowadzący zawiera porozumienie z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, udzielającym świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży finansowanych ze środków publicznych, w którym określa się sposób organizacji udzielania świadczeń.

W Gminie Miasto Świnoujście żaden z podmiotów stomatologicznych nie zgodził się na podpisanie porozumienia w sprawie świadczenia usług stomatologicznych dla uczniów świnoujskich placówek oświatowych w ramach  umowy z NFZ.

W związku z tym, w celu realizacji zadania, nawiązano współpracę ze stomatologiem świadczącym usługi stomatologiczne w dentobusie.  Dentobus będzie w Świnoujściu dwa dni  w dniach 14 i 29 stycznia w godzinach od 10.00 do 14.00 na Placu Mickiewicza (przy urzędzie miasta). Dyrektorzy placówek oświatowych wcześniej zbierali informację o ilości osób chętnych do skorzystania z usług w dentobusie. Zgłosiło się około 260 przedszkolaków i uczniów.

WE Urzędu Miasta Świnoujście

Fot. NFZ Łódź

Zobacz również

Drony wzmocnią bezpieczeństwo Portu Szczecin-Świnoujście

Priorytetem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oprócz wzrostu przeładunków jest bezpieczeństwo. Niedawne kontrole …

4 komentarze

  1. Akcja jak w biednej Afryce, to wielki wstyd.

  2. 260 dzieci przez dwa dni? To jakiś żart propagandowy. Przecież tyle dzieci przez dwa dni nie można porządnie przebadać, nie mówiąc o jakichkolwiek działaniach leczniczych.

  3. Adendum do mojego wpisu. 260 przedszkolaków i uczniów zasotało zapisanych. Dentobus będzie dwa dni po 4 godziny dziennie . To daje 8 godzin świadczenia usługi dentystycznej. Jakby nie kalkulować wychodzi po DWIE MINUTY na dzieciaka. Nie wiadomo czy się śmiać czy wyrywać i plombować samemu.

  4. Niewidzialna Ręka Rynku w akcji. Nasze składki zdrowotne zagarniane przez NFZ idą na coś innego. Wprowadzany jest model amerykańskiej służby zdrowia. Drogiej i maksymalnie sprywatyzowanej. NFZ będzie dawał gwarancje na krople inoziemcowa, tabletki z krzyżykiem i plaster oraz wyrwanie 4 przednich zębów gratis. Za resztę trzeba będzie zpłacić. Za czasów opisywanych przez 30-to letnich historyków IPN jako reżim komunistyczny , w każdej szkole był gabinet z pielęgniarką -higienistką na etacie i z regularną opieką dentystyczną. Teraz jak w jakimś trzecim świecie , autobus na głównym placu we wsi będzie stał dwa dni w miesiącu z usługą dentystyczną dla całej populacji wsi Świnoujście. Zgroza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.