Strona główna / Lokalne / Sprzątali plażę na prawobrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Sprzątali plażę na prawobrzeżu. Zobacz zdjęcia!

Kilkudziesięciu wolontariuszy wraz z podróżnikiem i ekologiem Dominikiem Dobrowolskim wyruszyło dzisiaj z warszowskiej plaży na wschód, w stronę Międzyzdrojów, żeby zbierać śmieci. Społecznik planuje przejść trasę o długości 500 km. Po drodze będzie prowadził spotkania edukacyjne i sprzątał odpadki. 

Dopisali pracownicy banku Credit Agricole, pomysłodawcy międzynarodowego projektu Plastic Odyssey, w ramach którego sprzątane są morza i oceany świata. Wśród wolontariusze znaleźli się także mieszkańcy Szczecina, Wolina i Świnoujścia.

– Jest dużo pozostałości po sprzęcie rybackim. A oprócz tego puszki, butelki, rurki oraz bliżej niezidentyfikowane przedmioty. Worki szybko się zapełniły – mówi Dorota Turlejska, która wraz z innymi wolontariuszami sprzątała odcinek od Warszowa, przez Przytór do Międyzdrojów. 

Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami będzie sprzątał po kilkadziesiąt kilometrów plaż polskiego Wybrzeża w każdy weekend. W Świnoujściu przed sobotnią akcją odwiedził Szkołę Podstawową nr 2 na Warszowie. 

Zobacz również

Umarła świnoujścianka. Przed śmiercią poprosiła o coś bardzo pożytecznego dla zwierząt

Zamiast kwiatów na mój grób – przekażcie datek na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu …

Jeden komentarz

  1. Tak to jest, jak bydło przyjeżdża i swoich śmieci nie potrafi zabrać. O wszechobecnych niedopałkach papierosów już nawet nie będę wspominał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.