Strona główna / Lokalne / Dzwonią, podają się za rodzinę i proszą o pożyczenie pieniędzy

Dzwonią, podają się za rodzinę i proszą o pożyczenie pieniędzy

Przestępcy, żerując na naszej nieświadomości i chęci pomocy, wykonują telefony, podając się za członka rodziny, który jest zatrzymany przez policję. Oszust prosi o pożyczenie pieniędzy na adwokata, argumentując to wysokim wyrokiem więzienia, który ma mu grozić. Gdy odbierzemy telefon od oszusta, pod żadnym pozorem nie przekazujmy mu pieniędzy.

Oszuści, dzwoniąc do potencjalnej ofiary, prowadzą rozmowę w sposób, który pozwoli im uzyskać od nas jak najwięcej informacji dotyczących naszego imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania, a także imion i nazwisk osób z naszej najbliższej rodziny.

Zaraz po tym, przestępcy proszą o pożyczenie pieniędzy, które przeznaczą na adwokata, argumentując to tym, że zostali zatrzymani przez policję i grozi im wysoki wyrok więzienia.

Gdy potencjalna ofiara da się nabrać, oszust informuje, że pieniądze odbierze jego dobry kolega lub koleżanka, ponieważ on sam jest zatrzymany.

Jeśli odbierzemy tego typu telefon, zachowajmy szczególną ostrożność i nie przekazujmy pieniędzy koledze lub koleżance fałszywego wnuczka. O takim zdarzeniu warto także poinformować policję, ponieważ pomoże to uchronić inne osoby przed wyłudzeniem od nich pieniędzy.

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

Dodatkowi lekarze na  „wewnętrznym”. Wciąż brakuje pielęgniarek

Problemy oddziału wewnętrznego szpitala w Świnoujściu zostały na razie zażegnane. – Zatrudniono dodatkowych lekarzy – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.