Strona główna / Lokalne / Międzyzdroje. Dofinansowanie dla organizacji pożytku publicznego

Międzyzdroje. Dofinansowanie dla organizacji pożytku publicznego

Coraz więcej różnorodnych zadań przekazywanych jest w naszym kraju do realizacji gminom. W realizacji niektórych  zadań własnych gminę Międzyzdroje wspiera  trzeci sektor czyli organizacje pozarządowe, obywatelskie, non profit.

To nasze stowarzyszenia dzięki wsparciu finansowemu gminy organizują szereg działań na rzecz społeczności lokalnej. Harcerze i zuchy mogą uczestniczyć w różnych formach aktywności społecznej, seniorzy w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, a społeczność sołectw w zajęciach w ramach „Klubiku Rodzinnego” od juniora do seniora.

Realizujemy też działania na rzecz osób niepełnosprawnych, poprzez finansowanie  dowożenia uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Międzyzdroje do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Ostromicach oraz  usług opiekuńczych. Łączna wartość wsparcia w 2020 roku wynosi 224 700,00 zł.

22 stycznia 2020 r. Burmistrz Mateusz Bobek podpisał pierwsze 4 umowy na zadania społeczne. W najbliższym czasie podpisane zostaną kolejne.

Jadwiga Bober

Kierownik Referatu Promocji i Obsługi Klienta

 

 

Zobacz również

30 lat ORP Kraków pod biało-czerwoną banderą

Po raz pierwszy biało-czerwoną banderę na ORP Kraków podniesiono 27 czerwca 1990 roku. Tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.