Strona główna / Lokalne / Nowe mieszkania komunalne przy ulicy Steyera już gotowe

Nowe mieszkania komunalne przy ulicy Steyera już gotowe

52 mieszkania, w tym 5 przystosowanych dla niepełnosprawnych, są już gotowe do zamieszkania. Na początku lutego wprowadzą się do nich lokatorzy z listy oczekujących na mieszkania od Miasta. Budynek powstał w niecałe dwa lata.

– Wszyscy pamiętamy, jakie budynki, baraki stały w tym miejscu jeszcze tak niedawno. Miejsce cieszyło się złą sławą – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Dziś nic już tego nie przypomina. Powstają kolejne budynki mieszkalne. Teraz dołączył budynek komunalny, a tuż obok powstają mieszkania czynszowe na wynajem budowane przez miejską spółkę „Lokum”. Wkrótce to będzie naprawdę ładnie zagospodarowany kwartał mieszkalny.

W nowym budynku komunalnym jest:

–  16 mieszkań 1-pokojowych,
o pow. od  26,26  do 38,64  metrów kwadratowych

 –  24 mieszkania 2-pokojowe z aneksem kuchennym
o pow. od  35,13 do  38,33  metrów kwadratowych

  – 12 mieszkań  3-pokojowych z aneksem kuchennym
o pow. od  51,44  do  59,81  metrów kwadratowych

Na parterze znajduje się 5 mieszkań 1, 2 i 3 – pokojowych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Każdy z lokatorów będzie miał swoje pomieszczenie gospodarcze tzw. komórkę. W budynku jest także garaż na 13 miejsc, a obok bloku kolejne 31 miejsca postojowe.

Wykonawcą była firma Fogt- Eugeniusz Fogt ze Świnoujścia, która wygrała przetarg. Koszt budowy to około 11,5 mln złotych, z czego niemal 2,5 mln złotych pochodzi z Funduszu Dopłat rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa mieszkaniowego w ramach samorządu. Pozostałe środki – z budżetu miasta.

 Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz również

Niemieckie restrykcje. Polacy mogą dojeżdżać do pracy i szkół

Powiat Vorpommern-Greifswald wydał ogólny dekret, który umożliwia dojeżdżającym do pracy i uczniom z sąsiedniej Polski …

4 komentarze

  1. normalnie ludzie idą do pracy i biorą kredyt np. na 20 lat , albo po prostu nie maja nowego dumu czy mieszkania, no ale gdy jest KOMUNA to są też mioeszkania komunalne dla wybrańców.

  2. Ciekawe kto je dostanie ?! Sama patologia ,albo osoby które poskładały wnioski max 2 lata temu . Ja czekam już 9 lat i jakoś nic nie zapowiada się na przydzielenie takiego mieszkania mi . Brawo !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.