Strona główna / Kultura / Wiosną i latem w Świnoujściu zabrzmi światowy jazz

Wiosną i latem w Świnoujściu zabrzmi światowy jazz

Znany saksofonista i producent muzyczny Sylwester Ostrowski chce wspólnie z miastem organizować koncerty jazzowe. Mają być podobne do tych organizowanych w Szczecinie podczas Szczecin Jazz. Do Świnoujścia mogą przyjechać światowi artyści jazzowi.

W połowie lutego przedstawimy program wydarzeń jazzowych w Świnoujściu – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. – W marcu planujemy nieodpłatny koncert dla mieszkańców Świnoujścia – dodaje.

Sylwester Ostrowski zapewnia, że na wyspę przyjadą w marcu topowi wykonawcy jazzowi. Podobnie będzie latem w ramach festiwalu Grechuta Festival.

Pierwsze spotkanie organizacyjne już się odbyło. Sylwester Ostrowski przyjechał do Świnoujścia, aby omówić z zastępcą prezydenta Świnoujścia Pawłem Sujką ogólny zarys tegorocznego festiwalu.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

2 komentarze

  1. Hmm…wygląda mi to na ręczne sterowanie kulturą w Ś-ciu. W tle chyba jest bezsporny sukces projektu jazzowego festiwalu NowaWyspa. W Świnoujściu wystarczy porządny jazz. Zapowiedzi światowości jazzu trącą megalomanią. Nie mamy tej światowości w pracach budowalnych , drogowych i remontowych. Przeciwnie gminność aż piszczy. Właśnie w kinie świnoujskim rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na „Zenka”. Niech brzmi dobry polski jazz w Świnoujściu. Wtedy przyjedzie do nas także świat.

  2. Według kogo będzie to jazz na światowym poziomie?Jestem szczęśliwy, ze dyskusja na kulturą wyższą rozgorzała na dobre.To znaczy, że praca Andrzej Pawełczyka i innych mieszkańców tego miasta oraz organizatorów festiwalu nie poszła na marne.Festiwal Jazzowy Nowa Wyspa rośnie w siłę,kształtuje poglądy zmusza do myślenia. Super!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.