Strona główna / Lokalne / Ponad promil i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Podróż 36-latka przerwali czujni policjanci

Ponad promil i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Podróż 36-latka przerwali czujni policjanci

Policjanci z Posterunku Policji Warszów, w trakcie pełnienia służby patrolowej, poddali kontroli drogowej pojazd osobowy marki Fiat. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 36-letni mężczyzna ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy funkcjonariusze sprawdzili nietrzeźwego kierowcę w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że wobec mężczyzny został wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Warszowa, w trakcie patrolu ulicy Ludzi Morza w Świnoujściu, dostrzegli kierującego pojazdem marki Fiat, którego zachowanie wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Jak się okazało, przeczucie mundurowych było słuszne.

Badanie kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało 0,59 mg/l. Ponadto, w trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że 36-latek kierował pojazdem mechanicznym pomimo wcześniej wydanego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna został zatrzymany. Nieodpowiedzialny 36-latek za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

 

 

st. post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.