Strona główna / Lokalne / Parking piętrowy przy ulicy Dąbrowskiego. Kierowcy są źli na tempo prac

Parking piętrowy przy ulicy Dąbrowskiego. Kierowcy są źli na tempo prac

W grudniu ogrodzono teren na tyłach przychodni przy ulicy Dąbrowskiego. Ma tam powstać parking wielopoziomowy. Inwestycję realizuje firma, która obsługuje już dwa a parkingi w Świnoujściu – Park System.

Wraz z ogrodzeniem terenu, wielu kierowców korzystających z bezpłatnego parkingu, skarżyło się na ograniczone miejsca do parkowania w ścisłym centrum miasta. Twierdzą także, że tempo prac jest powolne.

Skontaktowaliśmy się z inwestorem pod koniec ubiegłego roku. Poproszono nas o przesłanie pytań e-mailem. Później pan Arsen Trochimczuk zapewnił nas, że skontaktuje się z nami wspólnik. Do chwili publikacji tego artykułu tak się jednak nie stało.

Jedyną potwierdzoną informacją jest, że powolne tempo prac wynika z kolizji z podziemną infrastrukturą.

Nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa, kiedy zostanie zakończona, ile będzie kosztowało parkowanie na parkingu wielopoziomowym, a także czy firma jest zainteresowana startowaniem w przetargu na obsługę płatnej strefy płatnego parkowania w mieście.

Firma prowadzi dwa parkingi w Świnoujściu. Pierwszy – przy ulicy Dąbrowskiego – od frontu przychodni, a także drugi – przy ulicy Uzdrowiskowej – naprzeciwko hotelu Interferie.

Oba parkingi są zautomatyzowane, z zainstalowanym monitoringiem. Płacenie odbywa się w urządzeniu przyjmującym gotówkę oraz oferującym transakcje bezgotówkowe (przy ul. Uzdrowiskowej ta funkcja nie jest aktualnie możliwa).

Firma na swojej stronie internetowej chwali się, że na parkingach powstaną stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki na rowery, a także uruchomieniu w przyszłości „elektrycznych autobusików”.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

3 komentarze

  1. oby miasto nie brało tej firmy pod uwagę w kwestii SPP , generalnie lepiej aby to zadania wykonała Komunikacja Autobusowa. Miasto, podobnie jak przekształcając Lokum w TBS powinno wykonać ruch i jak najszybciej powołać do życia spółkę miejską na wzór ZDiTM w Szczecinie …aż się to prosi … OSIR , drogi miejskie , docelowo SPP , KA , system zarządzania ruchem i sterowanie tunelem a w sensownej przyszłości powołać do życia spółkę oczyszczanie miasta … czas na konkurencje dla Remondis u , który robi co chce i jak chce… oraz zmodyfikować Żeglugę Świnoujską połączyć i docelowo w ZDITM , jako operatora białej floty .
    Zapewniam oszczędności na poziomie kilkunastu milionów PLN w skali roku.

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Witamy w Cebulandii.

  3. https://park-system.pl/parkingi/parking-p1/
    jest na ich stronie ,że ruszają wiosną 2020 ( czyli mają czas od 20.3 do 20.06 ) z dziś z terenem mogą robić sobie co chcą … bardzo dobrze ,że jest już teren ogrodzony – kierowcy maja czas aby przyzwyczaić się do nowej sytuacji dwa unikną stawiania tzw wraków w tym miejscu – tak sytuacja bardzo spowalnia inwestycje tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.