Strona główna / Lokalne / Dzieci spędziły ferie na wojskowo. Muzykowali z orkiestrą i nie tylko. Zobacz zdjęcia!

Dzieci spędziły ferie na wojskowo. Muzykowali z orkiestrą i nie tylko. Zobacz zdjęcia!

Organizacja czasu wolnego dla dzieci podczas ferii zimowych to stały element działalności Klubu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wycieczki, zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne oraz zajęcia biblioteczne to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez instruktorów klubu, aby uatrakcyjnić dzieciom tegoroczny zimowy wypoczynek.

Ferie w Klubie 8. FOW zakończą się w piątek 21 lutego. Podczas tegorocznego wypoczynku dzieci miały możliwość brać udział w zajęciach edukacyjnych, plastycznych, muzycznych, grach i zabawach świetlicowych, spotkaniach z książką.

Odbyły się również zajęcia muzyczne z Orkiestrą Wojskową Świnoujście, wizyta u strażaków, zajęcia rekreacyjno-sportowe na Hali Sportowej w Porcie Wojennym. Zorganizowana również była wycieczka krajoznawcza do Międzyzdrojów i Wapnicy w tym zwiedzanie muzeum przyrodniczego, muzeum figur woskowych oraz jeziora Turkusowego, a także wyjazd do teatru Pleciuga w Szczecinie na spektakl „Kim Jestem”. W bogatym programie nie zabrakło również zwiedzania Fortu Anioła i Fortu Zachodniego, które zakończyło się pieczeniem kiełbasek.

Na zakończenie ferii w ramach akcji promocyjnej pod hasłem „Ferie z Wojskiem” w piątek 21 lutego w godzinach od 10.00 do 12.00 Klub 8. Flotylli Obrony Wybrzeża serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pełnieniem służby w Wojsku Polskim na spotkanie nt. „Zasad naboru do różnych form służby wojskowej”. Odpowiedzi udzielać będą członkowie załóg okrętów, żołnierze z jednostek brzegowych oraz przedstawiciel WKU Świnoujście. Będzie można uzyskać informację na temat  służby wojskowej, zapoznać się ze specyfikacją i funkcjonowaniem zarówno  w składzie załóg okrętów jak i w jednostkach na lądzie. Na zakończenie spotkania będzie udostępniona do zwiedzenia sala tradycji 8.FOW, w której zgromadzone są różnorodne, często unikatowe przedmioty dotyczące historii flotylli.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również

„Bezpieczne wakacje 2022 r.” w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego Nr 2 w Świnoujściu.

Wakacje – tak długo wyczekiwane, wreszcie nadeszły. Jednak by były miłym wspomnieniem letniego wypoczynku, powinny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.