Strona główna / Lokalne / Obchody Dnia Sportu Wojskowego w Świnoujściu

Obchody Dnia Sportu Wojskowego w Świnoujściu

We wtorek, 18 lutego, w jednostkach wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbył się Dzień Sportu Wojskowego organizowany przez Dowództwo Generalne RSZ w ramach centralnego współzawodnictwa sportowego. Przedsięwzięcie to miało na celu promowanie aktywności fizycznej jako zdrowego stylu życia.
W ramach przedsięwzięcia zostały przeprowadzone Mistrzostwa Flotylli w tenisie stołowym o Puchar Dowódcy 8.FOW oraz wspólny bieg na dystansie 3 km.

Turniej w tenisie stołowym  przeprowadzony został systemem „każdy z każdym”.  Każdy mecz toczył się do wygrania 3 setów w konkurencjach:  indywidualna kobiet (open) oraz mężczyzn, w dwóch kategoriach wiekowych (do 35 i powyżej  35 lat).  W skład  drużyn wchodziło 5 zawodników  w tym jedna kobieta. Po zaciętej rywalizacji wygrana w klasyfikacji zespołowej przypadła zawodnikom reprezentującym 2. Dywizjon okrętów Transportowo-Minowych, na drugim i trzecim miejscu uklasyfikowali się kolejno Komenda Portu Wojennego Świnoujście oraz 13. Dywizjon Trałowców. Zawody były nie tylko okazją do wyłonienia najlepszych ale także  dobrym sposobem popularyzacji i upowszechniania tenisa stołowego jako zdrowej formy sportu wyczynowego.

Sport w wojsku pozwala, nie tylko utrzymywać sprawność fizyczną potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków, ale także kształtuje charakter oraz pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia. Wymaga on poświęcenia, zaangażowania,  niejednokrotnie wyrzeczeń ale także konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów.

Źródło: 8. FOW

Zobacz również

Drzewo runęło na ulicę. To cud, że nikt tamtędy nie przechodził!

Porywisty powiew wiatru połamał konar na ulicy Mieszka I w Świnoujściu. Upadające drzewo uszkodziło napowietrzną …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.