Strona główna / Lokalne / Modernizacja. Ulica Szwedzka już wygląda jak Holenderska i Okólna

Modernizacja. Ulica Szwedzka już wygląda jak Holenderska i Okólna

To było raptem 150 metrów przebudowy fragmentu jednej ulicy, ale cały pakiet modernizowanych dróg to aż 3 km jezdni, poboczy i chodników. Ul. Szwedzka już nie jest drogą gruntową. 

Szwedzka była przewidziana do modernizacji z kilkoma innymi ulicami – głównie na prawobrzeżu. Wcześniej prezentowaliśmy m.in. ul. Holenderską, ale w pakiecie tym są m.in. Turkusowa, Warzywna, Trzcinowa, Wierzbowa i inne. Każda z nich ma najwyżej kilkaset metrów. Mieszkają przy nich setki świnoujścian. Dlatego od kilku lat konsekwentnie realizowana jest koncepcja przebudowy i modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Większość z nich jeszcze niedawno była drogami gruntowymi. Teraz, tak jak ostatni Szwedzka, są wybrukowane i wygodne zarówno dla użytkowników zmotoryzowanych, jak i pieszych.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

18-letni student próbował podpalić pociąg Świnoujście-Przemyśl

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, który próbował wzniecić pożar w pociągu rel. Świnoujście – …

2 komentarze

  1. Najgorzej utrzymana ulica w Świnoujściu to Lechicka – z kamiennymi kocimi łbami. Ale cóż, to ścisłe centrum i tutaj mieszkają głównie stali mieszkańcy tego miasta, a więc po co ją remontować? Żenada i wstyd dla władz tego miasta.

  2. ul.Małpolska tu dziura na dziurze pogania jak to mowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.