Strona główna / Lokalne / Modernizacja. Ulica Szwedzka już wygląda jak Holenderska i Okólna

Modernizacja. Ulica Szwedzka już wygląda jak Holenderska i Okólna

To było raptem 150 metrów przebudowy fragmentu jednej ulicy, ale cały pakiet modernizowanych dróg to aż 3 km jezdni, poboczy i chodników. Ul. Szwedzka już nie jest drogą gruntową. 

Szwedzka była przewidziana do modernizacji z kilkoma innymi ulicami – głównie na prawobrzeżu. Wcześniej prezentowaliśmy m.in. ul. Holenderską, ale w pakiecie tym są m.in. Turkusowa, Warzywna, Trzcinowa, Wierzbowa i inne. Każda z nich ma najwyżej kilkaset metrów. Mieszkają przy nich setki świnoujścian. Dlatego od kilku lat konsekwentnie realizowana jest koncepcja przebudowy i modernizacji dróg gminnych i powiatowych. Większość z nich jeszcze niedawno była drogami gruntowymi. Teraz, tak jak ostatni Szwedzka, są wybrukowane i wygodne zarówno dla użytkowników zmotoryzowanych, jak i pieszych.

Źródło: UM Świnoujście

 

Zobacz również

Jest decyzja Brukseli w sprawie funduszy dla Pomorza Zachodniego

Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. To ważna decyzja, na którą …

2 komentarze

  1. Najgorzej utrzymana ulica w Świnoujściu to Lechicka – z kamiennymi kocimi łbami. Ale cóż, to ścisłe centrum i tutaj mieszkają głównie stali mieszkańcy tego miasta, a więc po co ją remontować? Żenada i wstyd dla władz tego miasta.

  2. ul.Małpolska tu dziura na dziurze pogania jak to mowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.