Strona główna / Lokalne / Dialog we wspólnych sprawach. Powstanie platforma do konsultacji z mieszkańcami?

Dialog we wspólnych sprawach. Powstanie platforma do konsultacji z mieszkańcami?

Gdzie wybudować nowy plac zabaw, ścieżkę rowerową, skatepark jakie wydarzenia organizować na terenie miasta aż po uzgadnianie planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Zakres tematów w jakich chcą wypowiadać się mieszkańcy miasta jest szeroki. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost świadomości społecznej i chęć decydowania o tym, co i w jaki sposób jest realizowane. Dlatego ważnym elementem dialogu są konsultacje społeczne, które dotyczyć mogą każdego tematu i są idealnym narzędziem, aby mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie i tym samym współdecydować o realizacji takich projektów.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta w lutym tego roku w urzędzie Miasta Świnoujście zorganizowano spotkanie, którego celem było omówienie możliwości przystąpienia Miasta Świnoujście do projektu dotyczącego trybu i sposobu realizacji konsultacji z mieszkańcami miasta.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele urzędu a gościem była dr Anna Przybylska Kierownik Pracowni Centrum Deliberacji w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Centrum opracowało uniwersalną platformę online wspomagającą planowanie i prowadzenie konsultacji społecznych. Platforma „wDialogu” jest aplikacją komputerową do realizacji konsultacji. Dzięki niej urzędnicy i mieszkańcy będą mogli razem podejmować decyzje. Narzędzie jest dostępne dla urzędów za darmo. Projekt realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem w Duseldorfie.

Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się ze stroną: https://www.uw.edu.pl/wdialogu-platforma-do-komunikacji-urzednik-obywatel/

Joanna Ścigała

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych w Świnoujściu

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.