Strona główna / Lokalne / Bon Wyspiarza Seniora ma ruszyć od maja

Bon Wyspiarza Seniora ma ruszyć od maja

Jeśli na najbliższej, czwartkowej sesji radni przyjmą uchwałę, to tak jak rok temu, świadczenie w ramach tzw. bonu seniora będzie wypłacane w kwocie 300 złotych. Przyjmowanie wniosków o jego przyznanie zaplanowano od 1 maja do 31 lipca 2020 roku.

Wnioski będą przyjmowane w punkcie przyjęć, który tym razem będzie w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Tam też Seniorzy będą mogli uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który był jednym z inicjatorów wprowadzenia bonu seniorów.

Nad uchwałą w tej sprawie świnoujscy radni będą głosować już na jutrzejszej sesji (27  lutego 2020 r.). Na komisjach rady miasta, które odbyły się w tym tygodniu, projekt uchwały w sprawie bonu została jednogłośnie zaakceptowany.

To już trzecia edycja tej formy pomocy świnoujskim Seniorom, a druga w której wypłacane będą konkretne pieniądze. Tym razem pod nazwą „Bon Wyspiarza Seniora” – mówi Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka.

Zgodnie z projektem uchwały, tak jak w poprzednich latach, Bon Wyspiarza Seniora będzie przyznawany osobom, które w 2020 roku ukończyły bądź ukończą 65 lat i w chwili składania wniosku mieszkają w Świnoujściu co najmniej od roku. Wnioski będą mogli składać sami Seniorzy albo ich ustawowi przedstawiciele.

Osoby, które mieszkają w Świnoujściu, ale nie są tu na stałe zameldowane do wniosku będą zobowiązane dołączyć dokumenty, które to uwiarygodnią. Mogą to być umowa najmu lub użyczenia mieszkania, umowa o pracę, umowa lub opłacone rachunki za energię, gaz, wodę, stacjonarny telefon, telewizję kablową, a także korespondencja od instytucji wypłacającej świadczenia (ZUS, MOPR).

Tak, jak w ubiegłym roku 300 złotych w ramach bonu będzie przelewane na konto uprawnione osoby (lub jest ustawowego przedstawiciela), a w przypadku niewskazania we wniosku rachunku bankowego – przelewem pocztowym.

Wypłata nastąpi w ciągu 3 miesięcy od pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku.

Więcej szczegółów podamy po przyjęciu uchwały przez Radę Miasta Świnoujście.

Inicjatorami wprowadzenia bonu seniora byli:

Prezydent Miasta oraz radni Stowarzyszenia Grupa Morska Cała Naprzód i Platformy Obywatelskiej.

 

Tekst i fot.

BIK UM Świnoujście

 

 

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w Zachodniopomorskiem. W północnych częściach regionu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.