Strona główna / Lokalne / Trzy drzewa przy Energetyku zostaną wycięte

Trzy drzewa przy Energetyku zostaną wycięte

Korzenie wierzby uszkadzają budynek ośrodka wczasowego,  jedna z sosen jest sucha i może w każdej chwili się połamać, a kolejna jest niesymetryczna i też może być niebezpieczna.

Dyrektor Energetyka Joanna Agatowska zwróciła się o wydanie ekspertyzy stanu drzew.

– W lipcu zeszłego roku doszło do oderwania dużej gałęzi i upadku jej na chodnik i ul. Kasprowicza. (…) Ekspertyza wykazała konieczność wycięcia trzech sztuk drzew, dwóch sosen (jedna sucha, druga zagraża bezpieczeństwu ze względu na specyficzne niesymetryczne ukształtowanie konarów i samej korony) i wierzby (uszkadza budynek). Wystąpiłam z wnioskiem do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie o wydanie zgody na wycinkę tych drzew, a wierzba zostanie przycięta i ukształtowana – tłumaczy Joanna Agatowska.

Padł zarzut, że Joanna Agatowska jako radna sprzeciwiała się wycinkom drzew na terenie miasta, a w tym konkretnym przypadku sama chce wyciąć drzewa.

– Wielokrotnie jako radna broniłam (wraz z innymi radnymi) drzew wycinanych bez sensu, wyłącznie dla wygody przeprowadzanej inwestycji prywatnej czy też wbrew planom zagospodarowania przestrzennego miasta (jak np. przy rzezi drzew na promenadzie) i będę czynić to nadal – napisała na Facebooku.

Zobacz również

Pomoc psychologiczna na wyciągnięcie ręki. Ma zapobiegać poważniejszym kryzysom. Powstaje Regionalne Pogotowie Kryzysowe

Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy może wywołać poważny kryzys …

8 komentarzy

  1. Agatowska to radna która udaje że walczy o drzewa po to aby przyłożyć władzy . Jak bardzo dba o zieleń to widać gołym okiem gdy występuje o wycinkę 3 zdrowych drzew ponieważ zasłaniają słońce i trzeba grabić liście z tych drzew. A tak na marginesie to wierzba ma być przycięta czy wycięta . Kiedy Agatowska mówi prawdę?

  2. Chyba komuś ściska żal….d…ę! Jest zagrożenie to się wycina, dlaczego jak pół lasu na uzdrowiskowej znika to te mądrale nie protestują? O 3 drzewa gówboburza! Żenujące!

  3. Wycięcie trzech drzew, które uszkadzają budynek lub są uschnięte przy masowych wycinkach drzew pod hotele, tunel, inwestycje i inne sprawy to jednak duża różnica. Lokalna telewizja zrobiła wiele szum, a okazało się, że Agatowska ma rację i robi wszystko zgodnie z przepisami

  4. Oj, oj pani radna Agatowska. nieładnie, nieładnie

  5. TYPOWA MORALNOŚĆ KALEGO

  6. Pewnie drzewa w Świnoujściu można wycinać, a co tam. Za to te na Warszowie nie przeszkadzają i nie można ich wycinać.

    • Te drzewa na zdjęciu są piękne? o ja pierdzielę ale masz gościu poczucie piękna. Niektóre drzewa są jak zepsute zęby i trzeba je wyrwać a te na zdjęciu to widać że jakieś szroty są. Agatowska to dobra radna i jak mówi że tak jest to ja jej wierzę. A wy jak zwykle robicie gównoburzę byle jej dokopać?

  7. A gdzie zielone wyspy haha 😂 jaka obłuda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.