Strona główna / Lokalne / Uwaga! Oszustka grasuje w Świnoujściu

Uwaga! Oszustka grasuje w Świnoujściu

Kobieta przebywająca na terenie Świnoujścia może oszukiwać przedsiębiorców. Zazwyczaj powołuje się na znajomości z wpływowymi ludźmi. Oszukanych w całej Polsce jest sporo. Ostatnio oszustka była widziana w Kołobrzegu, gdzie naciągnęła właścicieli hotelu.

We wtorek o kobiecie przebywającej na terenie Świnoujścia ostrzegła nas jedna z osób prowadzących hotel.

– Dziś ujawniliśmy w hotelu w Świnoujściu oszustkę recydywistkę, która naciąga ludzi i firmy na pieniądze, wyłudza pobyty, za które nie płaci. Niestety policja ma związane ręce, bo takie naciągnięcie na pożyczki i ucieczka nie są przestępstwem, a ona umie omotać ludzi. U nas już kilka tysięcy od osoby prywatnej wyciągnęła. Chciałabym choć ostrzec mieszkańców i hotele, żeby nie dali się wykorzystać. Dziś została wyproszona z naszego hotelu, wiec może chcieć zameldować się gdzieś indziej – mówi.

– Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w dniu 25 lutego 2020 roku, w związku z byłym pracownikiem, który miał okraść innego pracownika hotelu. Policjanci przeprowadzający interwencję ustalili, że osobą zgłaszającą jest także pracownik hotelu, który nie był stroną w przedmiotowej sprawie. Pracownik hotelu, który miał zostać okradziony przez byłego pracownika hotelu, nie potwierdził aby taka sytuacja miała miejsce. Osoba zgłaszającą nie wspominała funkcjonariuszom o tym, aby były pracownik hotelu miał nie zapłacić za nocleg w hotelu. Policjanci udzielili osobom szczegółowych informacji oraz pouczyli osobę zgłaszającą w związku z artykułem 66 Kodeksu Wykroczeń.  Nadmieniam, że określenie “Policja ma związane ręce” jest nieprawdziwe i krzywdzące. Jeżeli dojdzie do sytuacji w której osoba pomimo świadomości odpłatności świadczenia, nie płaci za nie, dochodzi wówczas do szalbierstwa – artykuł 121 Kodeksu Wykroczeń. – informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji.

Zobacz również

Drużynowy tenis stołowy w ramach licealiady

W rywalizacji  o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w …

Jeden komentarz

  1. Dobrze wiedzieć, że takie naciągnięcie na pożyczki i ucieczka nie są przestępstwem.
    Przyda się, dzięki. :-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.