Strona główna / Lokalne / Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

W piątek, 28 lutego w garnizonie Świnoujście, z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbędą się uroczystości w asyście honorowej. W miejscach pamięci marynarze złożą kwiaty oraz wystawią posterunki honorowe.

PLAN OBCHODÓW W ŚWINOUJŚCIU

w piątek 28 lutego 2020 roku

  • Godz. 10.00 – Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych” w asyście kompanii honorowej oraz Orkiestry Wojskowej (Kościół Garnizonowy ul. Piłsudskiego 43)
  • Godz. 11.00 – Uroczysty Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na cmentarzu komunalnym w tym: złożenie meldunku Dowódcy 8.FOW, odczytanie Apelu Pamięci, salwa honorowa, modlitwa w intencji poległych Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzony jest 1 marca na podstawie ustawy z 3 lutego 2011 roku. Jak zapisane zostało w ustawie, to święto państwowe ustanowione zostało w hołdzie “Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego,     z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Zobacz również

Kolejny raport z prac przy budowie tunelu pod Świną

Na wyspie Uznam wykańczany jest wiadukt w ciągi ulicy Karsiborskiej. W ubiegłym tygodniu z asfaltu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.