Strona główna / Lokalne / Ul. Wojska Polskiego. Została głównie kosmetyka

Ul. Wojska Polskiego. Została głównie kosmetyka

Zbliża się do końca przebudowa ul. Wojska Polskiego na odcinku od granicy do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Długo oczekiwana droga jest przejezdna w jednym kierunku, a wokół trwają głównie prace kosmetyczne, po to by Wojska Polskiego była reprezentacyjną aleją łączącą nas z sąsiednim krajem. 

Ulica główna jest przejezdna od końca grudnia. Ciągle to jednak jeszcze teren budowy. Trwają prace wykończeniowe przy chodnikach, zatokach autobusowych, zjazdach do posesji.

Właśnie zakończono nasadzenia prawie 80 nowych drzew. na obszarze oddzielającym jezdnię od ścieżki rowerowej i chodnika wysypywana jest warstwa czarnoziemu pod nowe nasadzenia.

Powstała nowa ścieżka rowerowa (w sąsiedztwie dotychczasowej, z czerwonego polbruku, która teraz będzie ścieżką dla pieszych). Na ścieżce rowerowej brakuje jednak jeszcze ostatniej warstwy nawierzchni, dlatego po opadach tworzą się tutaj kałuże. Gdy zostanie ona wyłożona ostatnią warstwą, woda będzie spływała poza ścieżkę.

Ustawione jest już w większości oznakowanie poziome, które będzie obowiązywało w czasie stałej organizacji ruchu.

Wszystkie przejścia dla pieszych są obniżone i wykonane w ten sposób, by ułatwić pokonanie ich przez osoby z wózkami dla pieszych, niepełnosprawnych, niewidomych i niedowidzących (na skraju przejść są ułożone specjalne płytki ułatwiające przejście osobom z problemami wzroku).

Latarnie przy jezdni są dwustronne, tak by mogły jednocześnie dobrze oświetlać ciągi piesze.

Na skrzyżowaniach z ulicami: 11 Listopada oraz Bałtycką zamontowano sygnalizację świetlną, która zostanie uruchomiona wraz z dopuszczeniem stałej organizacji ruchu.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Strażacy uczcili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia, jak we wszystkich polskich miastach, w godzinę „W” zawyły syreny. Była …

7 komentarzy

  1. Super, tyko co zrobić z tymi krajami?

  2. Jeszcze proponuję zlikwidować te koszmarki – budki, które stoją wzdłuż ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.