Strona główna / Lokalne / Przy ulicy Grunwaldzkiej. Ruszyła budowa pumptracku

Przy ulicy Grunwaldzkiej. Ruszyła budowa pumptracku

W środę (26 lutego) ruszyły prace przy budowie torów rowerowych tupu pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej. Rowerzyści będą mogli z nich korzystać już wiosną. Na skwerze przyległym do PEC Świnoujście powstaną dwa tory dla rowerzystów o różnym stopniu  umiejętności jazdy po takim terenie.

Tor o nazwie Mini będzie miał powierzchnię 280 metrów kwadratowych, długość 80 metrów, szerokość 1,5 metra i będzie tym łagodniejszym dla początkujących i młodszych adeptów terenowej jazdy.

Większy tor Easy to 656 metrów kwadratowych, 182 metry długości i 1,7 metrów szerokości.

Wykonawcą pumptracku jest poznańska firma BT Projekt. Inwestycja powstaje w formule zaprojektuj i wybuduj. Umowa została podpisana w październiku. Następnie BT Projekt wykonała projekty torów i uzyskał pozwolenie na budowę.

Sama budowa odbywa się w sąsiedztwie przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Grunwaldzkiej i budzi spore zainteresowanie przechodniów. Jak zapewnia przedstawiciel wykonawcy, sam czynnie uprawia jazdę na takich torach, co znacznie pomaga przy prowadzeniu tego typu budów. Jak mówi, wie dokładnie, jak powinien być kształtowany teren. Podobnych obiektów poznańska firma wybudowała już kilkadziesiąt w Polsce i za granicą.

Roboty rozpoczęły się od wykorytowania terenu pod przyszłe tory. Następnie w ich miejscu powstaną utwardzone pryzmy, takie jak pod każdą inną drogę. Dopiero w tych pryzmach „wycięty” zostanie ostateczny kształt torów. Na końcu zostanie wylana warstwa asfaltowa i zagospodarowany teren wokół (ławki, stojaki na rowery, oświetlenie). Całość ma być gotowa do końca marca.

Wartość inwestycji to 356 700 zł.

W ramach Budżetu Obywatelskiego (projekt zgłoszony przez Sylwię Marszałek w głosowaniu poparło 751 mieszkaców) podobny pumptrack powstanie również na Warszowie. Na dniach wykonawca rozpocznie jego budowę.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Castorama Smart w Świnoujściu już otwarta

13 października o godzinie 8.00 w Świnoujściu otwarta została Castorama Smart. To już 90. sklep …

Jeden komentarz

  1. zdecydowanie wolałem aby tam był trawnik.!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.