poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Budowa rurociągu w ul. Chrobrego – więcej utrudnień drogowych

Budowa rurociągu w ul. Chrobrego – więcej utrudnień drogowych

Prowadzona na zlecenie ZWiK przebudowa sieci kanalizacyjnej w ul. Bolesława Chrobrego dotarła do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. To oznacza znacznie większe utrudnienia komunikacyjne niż dotychczas. 

Do tej pory prace prowadzone były głównie w rejonie chodnika, a ich sprawne prowadzenie powodowało odcinkowe zwężenie pasa drogowego. Obecnie nowo budowany rurociąg będzie łączony z siecią znajdującą się pod skrzyżowaniem ulic Chrobrego i Sienkiewicza.

W związku z tym od poniedziałku 9 marca to skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu. Objazd  W kierunku ul. Uzdrowiskowej poprowadzony jest od Ronda Róży Wiatrów ulicami: Władysława Sikorskiego, Monte Cassino, Bolesława Krzywoustego i Juliusza Słowackiego.

Na czas wyłączenia skrzyżowania ulic Chrobrego i Sienkiewicza wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na ulicy Bolesława Chrobrego na odcinku od ulicy Juliusza Słowackiego do ulicy Kapitańskiej. Wprowadzony  zostaje również dwukierunkowy ruch na odcinku stanowiącym dojazd do posesji Spółdzielni  Mieszkaniowej  Stoczniowiec ulicą Bolesława Chrobrego od strony Ronda Róży Wiatrów.

W ul. Bolesława Chrobrego od listopada prowadzona jest przebudowa sieci  kanalizacji  sanitarnej, grawitacyjnej od ul. Sienkiewicza do przepompowni P1 zlokalizowanej  na obrzeżach  Parku Zdrojowego. Przebudowa dotyczy  wykonania kanalizacji  sanitarnej  z rur kamionkowych  o średnicy 700 mm na długości ok. 695 mb. wraz z połączeniem z istniejącą kanalizacją w ul. Sienkiewicza i  wpięciem  do pompowni ścieków P1. Wcześniej rurociąg był zbudowany z rur o średnicy 500 mm. Inwestycja zwiększy jego przepustowość i 40 proc.

Roboty prowadzone są przy utrzymywaniu bieżącej  pracy  dotychczasowego układu odbioru  ścieków, co  wiąże się z wykonaniem i eksploatacją  układu  tymczasowego przepompowywania ścieków na odcinkach kanalizacji  stopniowo wyłączanych  z eksploatacji.

Nowy rurociąg powstaje odcinkami. Na wyłączanym czasowo odcinku zakładany jest tymczasowy bajpas, który utrzymuje przesył ścieków.

Dotychczas podczas prac utrzymywana była organizacja ruchu  pozwalająca na przejazd połową jezdni. Obecny etap wymaga zajęcia całkowitej  szerokości pasa drogowego by podłączyć nową kanalizację do  istniejącego rurociągu w skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Meteorolog IMGW: Święta raczej po wodzie

Świąteczny tydzień zapowiada się z dodatnimi temperaturami i raczej bez śniegu, a za to z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.