Strona główna / Koronawirus / Tylko u nas wiarygodna informacja. Jest, czy nie ma koronawirusa w naszym mieście?

Tylko u nas wiarygodna informacja. Jest, czy nie ma koronawirusa w naszym mieście?

Jeden z lokalnych portali opublikował zdjęcie załogi karetki pogotowia zabierającej pacjenta. Podpis opis sugeruje, że pacjent może być chory na koronawirusa. Sprawdziliśmy te „rewelacje”.

Mężczyzna zabrany w poniedziałek 9 marca przez prywatny ambulans, zachował się zgodnie z procedurą. Podejrzewał, że może mieć przypadek zachorowania. Skontaktował się telefonicznie z lekarzem. Od pacjenta zebrano wywiad telefoniczny i uznano, że powinien zbadać go lekarz specjalista. Mężczyzna nie mógł samodzielnie dotrzeć do najbliższego szpitala zakaźnego własnym transportem, dlatego skierowano do niego transport medyczny z załogą. Po przyjechaniu na miejsce ambulansu, poproszono pacjenta o założenie maseczki na usta. Wiadomo, że pacjent trafił do szpitala zakaźnego. Jeśli po wywiadzie z lekarzem specjalistą, okazałoby się, że należy wykonać test, jego wynik zostanie powinien być znany w ciągu maksymalnie 3 dni.

Uspokajamy mieszkańców Świnoujścia – nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

– Każde zdarzenie epidemiologiczne będzie przekazywane za pomogą środków masowego przekazu – uspokaja Aneta Szymanowska, Inspektor Sanitarny ze Świnoujścia.

Jest to jest podejrzenie, a nie potwierdzenie występowania koronawirusa u pacjenta.

Sprawę monitorujemy, o szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

Zobacz również

Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Powstaje plan zagospodarowania przestrzennego Karsiboru. Nad wodą planowane są funkcje mieszkalne, turystyczne i usługowe. Miasto …

9 komentarzy

 1. Tak trzymać Panie Wojtku 🙂 jedyny poważny portal informacyjny w Świnoujsciu

 2. ✄᠁᠁᠁᠁᠁᠁᠁

  Tubie propagandowej nie można wierzyć.

 3. Bojkotuję wspomniany lokalny portal już od długiego czasu. To, co tamta redakcja wypisuje, jest na poziomie pudelka albo faktu.
  Dziękuję, że przynajmniej tutaj opisujecie sprawę trzeźwo, bez paniki, mówicie co jest potwierdzone, a co nie. To bardzo ważne w tych czasach.

 4. Może pora zadać pytanie, o cel rozpowszechniania fałszywych informacji przez pana Rywczyńskiego? Wywołanie paniki? Przecież to jest karalne. Dobrze Wam z tym mieszkańcy? A jak się czuje właściciel wspomnianej w art. Żabki? Dochody nie spadły po artykule? A właściciele hoteli, pensjonatów? Przecież takie zachowanie “lokalnego publikatora” bije w Was bezpośrednio. Dobrze Wam z tym? Nadstawcie drugi policzek jak nie macie pomysłu.

  • Jeśli chodzi o zdrowie i życie człowiek,to sprawy biznesowe powinny stanąć na drugim miejscu.Prędzej,czy później koronawirus dotrze także do nas

 5. Dziękujemy za rzetelność

 6. 𝗣𝘂𝗻𝗸𝘁 ➔ •

  Wirus jest dla frajerów.

 7. I to mnie rozwala. Na całym świecie testy 3-4 godziny – u nas 3 dni. Jak bęziemy robili tak mało testów i w takim tempie to będziemy lepsi od Wlochów.

 8. Portal fotografa działa w myśl zapisanego na stronie stwierdzenia – TRZYMAJ SIĘ DOBRYCH INFORMACJI. Jak tu nie wierzyć portalowi, to pewnie władza ma coś do ukrycia!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.