Strona główna / Koronawirus / Podróżujący promami ze Szwecji mają sprawdzaną temperaturę

Podróżujący promami ze Szwecji mają sprawdzaną temperaturę

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów, Polferries wprowadził na promach procedury polegające między innymi na mierzeniu temperatury wszystkich wchodzących osób na pokład promu zarówno w Szwecji, jak i w Polsce. Promy Polferries pływają zgodnie z rozkładem. Ruch cargo odbywa się na takich samych zasadach jak dotychczas.

Pasażerowie z objawami gorączki oraz podejrzeniem choroby nie są wpuszczani na prom i każdorazowo taki przypadek będzie jest zgłaszany do odpowiednich służb.

Od niedzieli 15.03.2020 (noc z soboty na niedzielę) Polska wprowadza nowe obostrzenia w ruchu pasażerskim na granicach w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski po tym terminie, będą przechodzić obowiązkową 14- dniową domową kwarantannę.

Przyjazd cudzoziemców do Polski podlega szczególnym ograniczeniom, taki stan obowiązuje od niedzieli 15 marca 2020 przez kolejne 10 dni. Okres ten może zostać przedłużony.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 na pokładzie naszych statków, podejmujemy pewne środki ostrożności, aby zapewnić naszym pasażerom bezpieczną podróż:

Na promach TT-Line zwiększono częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji naszych głównych „punktów kontaktowych”, takich jak klamki do drzwi i ekrany dotykowe. Zwiększono możliwość dezynfekcji rąk w toaletach i miejscach publicznych na naszych promach i terminalach. Na pokładach promów TT-Line umieszczono tablice informacyjne poświęcone środkom oraz sposobom higieny, w celu prewencji rozprzestrzeniania się wirusa w oparciu o wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia.

Zobacz również

Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Sprawca uciekł. Zobacz zdjęcia!

Trwają poszukiwania kierowcy VW Golfa, który chwilę po godzinie 19 doprowadził do czołowego zderzenia z …

31 komentarzy

 1. Jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 ludzi, a tu zamykają 700 ludzi przez 7 godzin w metalowej puszce bez świeżego powietrza.
  To jest narażenie ludzi na utratę zdrowia i życia.
  Skandal.

 2. W Szwecji temperaturę i mierzono przed bramkami ( w pomieszczeniu ) oraz pytano czy się dobrze czuję.
  Ogólnie miło i profesjonalnie.
  W Polsce w Gdański 15.03.2020 służby – jeden wóz strażacki i Inspekcja Celno-Skarbowa
  Kulturalnie, ale temperaturę mierzono na mocnych promieniach słonecznych. Kilku osobom wyskoczyło ok. 38
  Super profesjonalnie !

  • Na Unity Line pojedyncze kabiny? Tak tylko oficjalnie mówią, zapraszam na prom Gryf lub Śniadecki. Po dwóch to standard pomimo że są wolne kabiny co widać przy porannym sprzątaniu. A sytuacja na stołówkach to aż się prosi żeby w telewizji pokazać. A tak ładnie w oświadczeniach dla prasy piszą.

 3. W Szwecji temperaturę i mierzono przed bramkami ( w pomieszczeniu ) oraz pytano czy się dobrze czuję.
  Ogólnie miło i profesjonalnie.
  W Polsce w Gdański 15.03.2020 służby – jeden wóz strażacki i Inspekcja Celno-Skarbowa
  Kulturalnie, ale temperaturę mierzono na mocnych promieniach słonecznych. Kilku osobom wyskoczyło ok. 38
  Super profesjonalnie !

 4. To jest chore. Przecież jak ktoś będzie chciał popłynąć to i tak popłynie. Dwa jakieś leki przeciwgorączkowe i to całe ich mierzenie mogą sobie w tyłek wsadzić.

 5. Warunki podróży kierowców na Unity i Polferies to skandal.Gdzie jest sanepid? Już dawno powinni zamknac ten syfiaste linie.

 6. Ci psem do politycy ? W Polsce to band złodziej kłamią tylko w tje telewizji jak ogłaszają zamknięcie granic do odwołania to nic bo nikt nie powinien się nigdzie dostać
  Żenada poprostu

 7. Kasa misiu kasa się liczy nie zdrowie ludzi

  • Szkoda tylko że kabiny są w dalszym ciągu wieloosobowe czyli 2,3 różnych kierowców korzystających z jednej toalety, prysznica i pokoju 3 na 2 metry, ot taka ochrona żeby można było złapać wirusa.

 8. Kasa misiu kasa się liczy nie zdrowie ludzi

 9. Właśnie na unity line temperatura była mierzona jeszcze w szwecji przed promem.za to w Polsce straż graniczna spojrzała do auta i tyle ,temperatura nie została mi zmierzona….to po co ta KONTROLA???

 10. I w kajuty klåda po trzech gdzie tu przestrzeganie zasad niewiem kto gdzie ostatnio ładował z to też powinni się wziąść to jest największe skupisko ludzi na stołówce tak samo gdzie jest sanepid

 11. I w kajuty klåda po trzech gdzie tu przestrzeganie zasad niewiem kto gdzie kto ostatnio ładował z to też powinni się wziąść to jest największe skupisko ludzi

 12. Przecież niby granice zamkneli hehe

  • I w kajuty klåda po trzech gdzie tu przestrzeganie zasad niewiem kto gdzie ostatnio ładował z to też powinni się wziąść to jest największe skupisko ludzi na stołówce tak samo gdzie jest sanepid

 13. Czy tylko TT- line zapobiega koronawirusowi,Unity linę i Polferries nic nie robią w tym kierunku?

 14. Śmiech na sali temperatura na unity line miezona jest na recepcji to sie mija z celem żałosne.

 15. To jest jakiś żart na promach unity line na którym byłem temperaturą sprawdzana jest po wejściu na prom to jest jakiś żart który mija się z celem . Mam nadzieję że odpowiednie służby się tym zainteresują.

  • Bzdura, kpina, załoga polferries’u w ogóle nie jest przygotowana, zero środków bezpieczeństwa, w TV pokazują, że temp. mierzona jest w specjalnych kombinezonach, a tutaj nic! Odwołują loty, pociągi, a co z promami?! Średnio przewożą 200-300 pasażerów, a niby zakaz zgromadzeń itd. W Szwecji temp. W ogóle nie jest mierzona. Szkoda mi załogi bo widać, że dla firmy liczy się pieniądz.

   • Polferies to jakaś kpina.
    Przed wjazdem na prom sprawdzają temerature.
    W kajutach po dwie osoby , obsługa wprowadzającą auta na pokład bardzo nie uprzejma, wręcz hamska.
    Przy zjeździe straż graniczna zachowuje się opryskliwie i nie sprawdza temperatury.
    Do tego kontrolujący dokumenty wręcz wyrywa je z dłoni kontrolowanego, co prawda ma gumowe rękawiczki i tak cały dzień ile zarazków na tych rękawiczkach, z tyłu doknietych dokumentów przeniesie.
    Bo jak mu kontrolowany chce okazać z małej odległości to chyba nie widzi.

 16. Temperatura sprawdzana jest po wejściu na prom tak jest w unity line co jest dla mnie bez sensu . Temperatura powinna być sprawdzana przed wjazdem na prom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.