Strona główna / Koronawirus / Prezydent Świnoujścia obniży opłatę dla handlowców. Będą możliwe zwolnienia z podatku od nieruchomości

Prezydent Świnoujścia obniży opłatę dla handlowców. Będą możliwe zwolnienia z podatku od nieruchomości

Prezydent Świnoujścia podjął decyzję o obniżeniu opłat za dzierżawę miejskich terenów pod stoiska handlowe na miejskim targowisku oraz wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, a także możliwości zwolnień przedsiębiorców z podatku od nieruchomości. Wystosował również pismo do Premiera RP w sprawie wsparcia przedsiębiorców.

  1. Dzierżawcy na Targowisku Miejskim „Zielony Rynek pod Zegarem” przy ulic Kołłątaja od dnia 1 kwietnia 2020r. do odwołania będą mieli o 50 procent obniżoną stawkę dzierżawy za stoiska.
  2. Osoby prowadzące działalność handlową wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na terenach należących do Miasta od dnia 1 kwietnia 2020r. do odwołania  zostają zwolnieni z opłaty dzierżawy.
  3. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą zwolnienia bądź ulgi w opłatach podatku od nieruchomości będą rozpatrywane indywidualnie na podstawie złożonych wniosków; zgodnie  z obowiązującymi przepisami i po wykazaniu, że ograniczenia wprowadzone na terenie kraju w związku z koronawirusem, zagrażają dalszej działalności firmy.

Zobacz również

„Pierwsza Piłka” na Pomorzu Zachodnim. Samorząd Województwa wspiera sport

Samorząd województwa wspiera zajęcia sportowe organizowane w ramach projektu „Pierwsza Piłka”. W naszym regionie uczestniczy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.