Strona główna / Koronawirus / Niemcy zamknęli swoją część wyspy Uznam. Osoby z zewnątrz nie są wpuszczane. Zdjęcia!

Niemcy zamknęli swoją część wyspy Uznam. Osoby z zewnątrz nie są wpuszczane. Zdjęcia!

Epidemia koronawirusa zmusiła Niemców do ograniczenia turystyki. Aby chronić zdrowie ludności i gości, zadecydowano o zamknięciu wysp na Bałtyku dla osób z kontynentu. Wyjątek stanowią pracownicy i dostawcy – także polscy.

W poniedziałek wieczorem utworzono całodobowe posterunki policyjne na wjeździe na wyspę Uznam.  Urlopowicze przebywający na niemieckiej części wyspy Uznam zostali poproszeni o podróż powrotną do domu.

Powodem zamknięcia jest brak gotowości  przyjęcia wielu chorych. W przypadku wybuchu epidemii, system zdrowia nie byłby w stanie zapewnić opieki.

Restrykcje służą ochronie ludności wyspy, jak i ochronie gości.

Foto: Kai-Uwe Ottenbreit

Zobacz również

Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Powstaje plan zagospodarowania przestrzennego Karsiboru. Nad wodą planowane są funkcje mieszkalne, turystyczne i usługowe. Miasto …

8 komentarzy

 1. malkontent bez korony

  Rodzi to bardziej komfortową sytuację dla Świnoujścian niż była do tej pory. Gdyby jeszcze ten nasz szpitalik funkcjonował normalnie…

 2. Proszę powiedzieć co z osobami w mojej sytuacji czyli tak jak ja obecnie chorych na inne choroby niż korona wirus i pracując w Niemczech,nie jestem ubezpieczony w Polsce co wiąże się z tym że odmówiono mi pomocy lekarskiej w Świnoujściu odsyłając do Niemiec, a wizyta w Niemczech u lekarza u którego dostanę diagnozę inna niż korona wirus nie zwalnia mnie z kwarantanny. Także nikt w naszym rządzie nie przemyślał od końca rozwiązań które wprowadzili w związku z granicami naszego kraju.

  • Wracam z pracy do domu. Mimo zaświadczenia od pracodawcy nie zostałem wpuszczony na wyspę uznam i kazano mi zawrócić do Pasewalk czyli w stronę przejścia granicznego Kołbaskowo. Stoję w dziesięciokilometrowym korku już godzinę i ruszyłem się może z 500 metrów. Więc to jest kłamstwo nie przepuszczają pracowników.

   • może nie jesteś ze świnoiuścia i okolic? a może nie pracujesz na usedom tylko gdzieś dalej? trzeba było nie pokazywać dokumentów bo oni wpuszczają tu na słowo

    • nikogo na słowo nie wpuszczaja,wracając z pracy z Anklam,zostaliśmy zawruceni na kołbaskowo,według Niemieckich służb,Świnoujście znajduje się poza wyspą Uznam

 3. no to co z tego jeśli pracownicy mogą przez granicę się przemieszczać ?! przenoszą wirusa bez kwarantanny, WSZYSCY UMRZEMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.