Strona główna / Koronawirus / Niemcy zamknęli swoją część wyspy Uznam. Osoby z zewnątrz nie są wpuszczane. Zdjęcia!

Niemcy zamknęli swoją część wyspy Uznam. Osoby z zewnątrz nie są wpuszczane. Zdjęcia!

Epidemia koronawirusa zmusiła Niemców do ograniczenia turystyki. Aby chronić zdrowie ludności i gości, zadecydowano o zamknięciu wysp na Bałtyku dla osób z kontynentu. Wyjątek stanowią pracownicy i dostawcy – także polscy.

W poniedziałek wieczorem utworzono całodobowe posterunki policyjne na wjeździe na wyspę Uznam.  Urlopowicze przebywający na niemieckiej części wyspy Uznam zostali poproszeni o podróż powrotną do domu.

Powodem zamknięcia jest brak gotowości  przyjęcia wielu chorych. W przypadku wybuchu epidemii, system zdrowia nie byłby w stanie zapewnić opieki.

Restrykcje służą ochronie ludności wyspy, jak i ochronie gości.

Foto: Kai-Uwe Ottenbreit

Zobacz również

Meteorolog IMGW: lipiec dla ciepłolubnych, sierpień dla miłośników trochę niższych temperatur

Dla tych, którzy lubią się wygrzewać w palących promieniach słońca, lipiec będzie idealnym miesiącem urlopowym. …

8 komentarzy

 1. malkontent bez korony

  Rodzi to bardziej komfortową sytuację dla Świnoujścian niż była do tej pory. Gdyby jeszcze ten nasz szpitalik funkcjonował normalnie…

 2. Proszę powiedzieć co z osobami w mojej sytuacji czyli tak jak ja obecnie chorych na inne choroby niż korona wirus i pracując w Niemczech,nie jestem ubezpieczony w Polsce co wiąże się z tym że odmówiono mi pomocy lekarskiej w Świnoujściu odsyłając do Niemiec, a wizyta w Niemczech u lekarza u którego dostanę diagnozę inna niż korona wirus nie zwalnia mnie z kwarantanny. Także nikt w naszym rządzie nie przemyślał od końca rozwiązań które wprowadzili w związku z granicami naszego kraju.

  • Wracam z pracy do domu. Mimo zaświadczenia od pracodawcy nie zostałem wpuszczony na wyspę uznam i kazano mi zawrócić do Pasewalk czyli w stronę przejścia granicznego Kołbaskowo. Stoję w dziesięciokilometrowym korku już godzinę i ruszyłem się może z 500 metrów. Więc to jest kłamstwo nie przepuszczają pracowników.

   • może nie jesteś ze świnoiuścia i okolic? a może nie pracujesz na usedom tylko gdzieś dalej? trzeba było nie pokazywać dokumentów bo oni wpuszczają tu na słowo

    • nikogo na słowo nie wpuszczaja,wracając z pracy z Anklam,zostaliśmy zawruceni na kołbaskowo,według Niemieckich służb,Świnoujście znajduje się poza wyspą Uznam

 3. no to co z tego jeśli pracownicy mogą przez granicę się przemieszczać ?! przenoszą wirusa bez kwarantanny, WSZYSCY UMRZEMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.