Strona główna / Koronawirus / Na promie zamknięto pomieszczenia dla pasażerów

Na promie zamknięto pomieszczenia dla pasażerów

Promami miejskimi podróżuje bardzo wielu pasażerów. Przeprawiają się z jednej wyspy na drugą. Do tej pory mieli możliwość skorzystania z trzech pokładów pasażerskich – zamkniętego,  głównego oraz tarasu widokowego. Od poniedziałku na jednostkach wprowadzono specjalne ograniczenia mające ograniczyć możliwość zachorowania.

– Od wczoraj pomieszczenia na promach Bielik dla pasażerów zostały ze względów bezpieczeństwa zamknięte do odwołania. Pasażerowie promów mogą korzystać z miejsc na pokładzie pod zadaszeniem – informuje Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu.

Dezynfekowane są także miejskie autobusy. Myte są poręcze, kasowniki i przyciski.

– Wzmożona dezynfekcja powierzchni dotyczy autobusów, promów i wszystkich jednostek podległych Urzędowi Miasta. Kierowcy Komunikacji Miejskiej pracują w rękawiczkach, autobusy, które wracają do zajezdni są dezynfekowane na świeżym powietrzu ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących przy ich dezynfekcji – informuje Joanna Ścigała.

Mieszkańcy miasta wciąż zastanawiają się, czy można zamontować na promach dozowniki z płynem dezynfekującym – na pokładzie pasażerskim. Tak jak funkcjonuje to np. w sklepie Kaufland przy wejściu, czy jeszcze do niedawna w Mc Donalds.

Zobacz również

Wyspę Karsibór zamieszkuje ok. 700 osób. Ma być ponad 6-krotnie więcej

Powstaje plan zagospodarowania przestrzennego Karsiboru. Nad wodą planowane są funkcje mieszkalne, turystyczne i usługowe. Miasto …

2 komentarze

  1. Nie giąć nie niszczyć dwa lata będzie służyć – bilet na taras 4 dychy 😂

  2. I jaki tu sens skoro wszyscy ściśnięci stoją na dworzu a tak byli rozproszeni gdy było otwarte?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.