Strona główna / Koronawirus / Ostatniej doby strażacy działali w 44 punktach kontroli sanitarnej na granicach

Ostatniej doby strażacy działali w 44 punktach kontroli sanitarnej na granicach

Ostatniej doby 291 strażaków działało w 44 punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju – poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski.

Jak przekazał rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP, ostatniej doby w 44 punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju pracowało 291 strażaków.

Dodał, że strażacy w ciągu ostatniej doby ustawili także 116 polowych izb przyjęć na bazie namiotów PSP, w których pracowało 398 strażaków.

“Poza tym strażacy w całym kraju prowadzą, jak zawsze, typowe dla swojej służby działania. Ostatniej doby gasili 993 pożary, a do miejscowych zagrożeń wyjeżdżali 639 razy” – poinformował.

W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło. (PAP)

Zobacz również

Świnoujście liderem Rankingu Zrównoważonego Rozwoju 2020

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” ogłosiła coroczny ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Świnoujście …

Jeden komentarz

  1. ciemny lud zapłaci

    bęą odznaki, awanse i kasa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.