Strona główna / Koronawirus / Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem

Milion złotych od portu na walkę z koronawirusem

Milion złotych przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w uzgodnieniu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do dwóch szpitali w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i PSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego  przy ul. Tytusa Chałubińskiego.

Do SPWSZ przy ul. Arkońskiej trafi 500 tys. zł (na ambulans i pompy infuzyjne), do koszalińskiego szpitala – 160 tys. zł (na kardiomonitory), a do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej – 360 tys. zł (na respiratory).

– Te pieniądze, zgodnie z umową trafią na konkretny sprzęt tak bardzo potrzebny szpitalom w tej chwili – podkreśla wojewoda zachodniopomorski  Tomasz Hinc – Choć na pierwszej linii walki z koronawirusem są szpitale zakaźne, to pozostałe muszą także zostać wzmocnione. To do nich, w razie wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 będą trafiać inni pacjenci, którzy zostaną przekierowani ze szpitali jednoimiennych.

– Jako jeden z kluczowych podmiotów w regionie działając zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, czujemy się w obowiązku wesprzeć placówki ochrony zdrowia w walce z koronawirusem – podkreśla Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – Sytuacja jest ekstremalna i wymagająca solidarnego współdziałania instytucji i firm, by przezwyciężyć obecną pandemię. Jesteśmy przekonani, że nowozakupiony sprzęt stanowić będzie znaczące wsparcie dla obdarowanych szpitali w ochronie zdrowia pacjentów teraz i w przyszłości.

Wojewoda Tomasz Hinc dodaje, że to nie pierwsze takie działanie firm związanych z Pomorzem Zachodnim – kilka dni temu na przekazanie 430 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego do wykonywania testów na obecność koronawirusa zdecydowała się także Grupa Azoty. Sprzęt, który zostanie zainstalowany w szpitalu przy ul. Arkońskiej został już zamówiony – czekamy na jego dostawę.

– Dziękuję wszystkim darczyńcom za wsparcie – mówi wojewoda Tomasz Hinc – To niezwykle ważne, byśmy teraz działali wspólnie i w jednym celu – ograniczenia pandemii i w trosce o zdrowie nas wszystkich.

Zobacz również

Wybrano wykonawcę termomodernizacji budynku magistratu

Szczecińska spółka Baueffect sp. z o.o. wykona I etap prac w ramach termomodernizacji budynku Urzędu …

2 komentarze

  1. A w porcie Świnoujście brak środków dezynfekcji. Zwykle mydło ma wystarczyc

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Szkoda pieniędzy.
    Te “downy”, którzy dostaną ten milion, to te pieniądze przepierdzielą, rozkradną, przejedzą i tak się skończy walka z tym wirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.