Strona główna / Koronawirus / Na miejskich promach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności

Na miejskich promach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności

Nie tylko w miejskich autobusach w Świnoujściu dezynfekowane są elementy dotykane przez pasażerów. Na promach zamknięto pomieszczenia dla pasażerów, dezynfekowane są poręcze, wydano także zakaz wychodzenia pasażerów z autokarów przeprawiających się promami.

– W Żegludze Świnoujskiej w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w naszym kraju w trosce o bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników podjęto szereg środków zapobiegawczych. Wszystkie obszary często używane zwłaszcza na promach, np. pomieszczenia pasażerskie, są częściej myte i sprzątane z użyciem odpowiednich środków – mówi Paweł Szynkaruk, dyrektor ŻŚ.

Środki ostrożności wprowadzono także w trosce o pracowników. Zostali poinstruowani o zachowaniu bezpiecznej odległości w trakcie kontaktów z pasażerami, a także konieczności regularnego i dokładnego mycia rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu.

Na promach miejskich wywieszono w widocznych miejscach dla pracowników i pasażerów ulotki informacyjne i komunikaty dotyczące sposobów postępowania w okresie występowania zagrożeniem zarażeniem się koronawirusem. Wydano także zakaz wysiadania pasażerów z autobusów przeprawiających się promami.

Zobacz również

Drużynowe Zawody Pływackie w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców

W dniu 31 stycznia 2023 r., na pływalni „Uznam Arena” w Świnoujściu Ośrodek Sportu i …

3 komentarze

 1. Także windy w blokach mieszlalnych gdzie są uchwyty i przyciski itd.
  Dezynfekcja
  jest prawie możliwa na ta skalę
  do spelnieia jednak konieczna.
  Musimy o tym myslec tez uczyc dzieci.

 2. Częstsze mycie pomieszczeń wyłączonych z użytkowania?

 3. A w sanatoriach przebywają kuracjusze i chodzą na zabiegi i nikt tym się nie interesuje bo biznes musi się kręcić.Takie miejsca jak ośrodek Rusałka to potężny ośrodek zarazy, bo do niego schodzą się kuracjusze innych sanatoriów na zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.