Strona główna / Lokalne / Stoczniowcy wykonali prace na 148 jednostkach

Stoczniowcy wykonali prace na 148 jednostkach

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. wykonała w roku 2019 w swoich zakładach w Szczecinie i Świnoujściu prace na 148 różnego rodzaju jednostkach, należących między innymi do armatorów z Niemiec, Skandynawii, Grecji, Holandii, Turcji czy Norwegii.

Oprócz tradycyjnych remontów klasowych i prac remontowych stoczniowcy z „Gryfii” montowali na pięciu jednostkach systemy obróbki wód balastowych – Ballast Water Treatment System ( BWTS ), uznanych światowych marek takich jak: Wartsila,  ALFA Laval, Opitmarin oraz  BIO-SEA. Skomplikowane, wymagające szczególnych kwalifikacji prace remontowe związane z montażem scruberów i systemów obróbki wód balastowych, stają się obok tradycyjnych prac remontowych specjalnością „Gryfii”.

Prace realizowane są na 6 dokach, w tym jednym z największych w Polsce doku nr 5 o nośności 17 000 ton. W ostatnim czasie stocznia odnotowała zwiększone zainteresowanie armatorów przeprowadzeniem remontów, czego dowodem jest większa liczba zapytań ofertowych na projekty realizowane w pierwszym kwartale 2020 roku.  Pierwszą jednostką na przełomie roku 2019/2020, przyjętą do stoczni 31 grudnia był należący do Polskiej Żeglugi Morskiej  masowiec „Isolda”. Jednostka została zadokowana w największym doku stoczni, doku nr 5, gdzie przechodzi remont pośredni wraz z montażem systemu obróbki wód balastowych – Ballast Water Treatment System.

Planowane są prace na jednostkach armatorów holenderskich i niemieckich. Przed MSRG „Gryfia” rok planowanych inwestycji wzmacniających zdolność produkcyjną stoczni i podnoszący jej konkurencyjność. To także okres śledzenia trendów i zmian w przemyśle stoczniowym wywołanych rozwojem technologii i nowymi wymogami środowiskowymi. To będzie także czas obecności MSR „Gryfia” na wielu wydarzeniach branżowych organizowanych w Polsce i na świecie.

Zobacz również

PRD Nowogard przebuduje niemal 2 km ulicy Grunwaldzkiej

Firma PRD Nowogard wygrała przetarg na przebudowę niemal 2 km ulicy Grunwaldzkiej, od granicy z …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Oddzielić Szczecińskiego pasożyta od Świnoujskiej remontówki!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.