Strona główna / Koronawirus / W czwartek odbędzie się sesja rady. Wojewoda proponuje podejmowanie uchwał w trybie elektronicznym

W czwartek odbędzie się sesja rady. Wojewoda proponuje podejmowanie uchwał w trybie elektronicznym

W związku z rozwijającą się sytuację epidemiczną w kraju wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc poinformował jednostki samorządu terytorialnego, że nie ma przeszkód, by radni podejmowali decyzje w postaci aktów prawa miejscowego z wykorzystaniem elektronicznego systemu umożliwiającego zdalne podejmowanie uchwał.

Uchwały podejmowane za pośrednictwem takiego systemu będą podlegać takiemu samemu nadzorowi prawnemu, jak uchwały podejmowane w tradycyjny sposób.

Każda sesja organu uchwałodawczego jednostki samorządu terytorialnego musi być zwołana i przeprowadzona z zachowaniem reguł określonych przepisami ustawy o samorządzie gminnym i w statucie gminy, powiatu lub województwa.

Zachowany musi być sposób i termin poinformowania radnych o obradach, tryb głosowania radnych, jawność działania rady/sejmiku i podejmowania uchwał.

Uchwały podjęte zgodnie z regulacjami ustawowymi i statutowymi, niezawierające postanowień sprzecznych z prawem, przyjęte na sesji zwołanej przy wykorzystaniu elektronicznego systemu, nie będą kwestionowane w trybie nadzoru.

 

Zobacz również

Synoptyk IMGW: poniedziałek pochmurny; od wtorku możliwe ocieplenie

W poniedziałek nad Polską będzie przeważało zachmurzenie całkowite i duże, z temperaturami maksymalnymi od 7 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.