Strona główna / Lokalne / Miasto naliczy karę za nieukończone budynki przy promenadzie?

Miasto naliczy karę za nieukończone budynki przy promenadzie?

Jaki los czeka trzy nieukończone budynki hotelowe przy promenadzie w Świnoujściu? Jeżeli będą w takim stanie do końca roku, wówczas inwestor będzie musiał zapłacić miastu kilkumilionową karę.

Trzy apartamentowce przy promenadzie historycznej są w stanie surowym. Ekipa budowlana zeszła z budowy dawno temu. Od tego czasu z budynkami nic się nie dzieje.

– Nabywca w umowie sprzedaży zobowiązał się do zakończenia realizacji zabudowy w stanie surowym zamkniętym, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w terminie 60 miesięcy od nabycia nieruchomości. Zostały one nabyte w IV kwartale 2015 roku, więc termin zobowiązania mija w IV kwartale br. Ewentualna kara, jaką nabywca zmuszony byłby uiścić w przypadku nie wywiązania się z ww. obowiązku, stanowi cenę za jaką tę nieruchomość zakupił od miasta – informuje Joanna Guga ze świnoujskiego magistratu.

Z czterech budynków, inwestor ukończył zaledwie jeden. Funkcjonuje w nim hotel. Pierwotnie zakładano, że kompleks zostanie wybudowany do końca lipca 2018 roku.

Zobacz również

Jak będą kursować autobusy po otwarciu tunelu?

W ostatni piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie on-line z udziałem Prezydenta Świnoujścia i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.