Strona główna / Lokalne / Jak wygląda e-nauczanie w świnoujskich szkołach?

Jak wygląda e-nauczanie w świnoujskich szkołach?

Przerwa w zajęciach edukacyjnych spowodowana koronawirusem przedłuży się. Przed nauczycielami, rodzicami i uczniami spore wyzwanie, aby zorganizować lekcje w domu. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaapelował do nauczycieli o większe zaangażowanie i nieograniczanie się jedynie do wysyłania uczniom zajęć domowych.

Wiele szkół w Polsce przeniosło tradycyjne zajęcia w klasach do internetu. Korzystają z najprostszych narzędzi jak Messenger, Skype, Zoom, czy Google Classroom. Narzędzia są bezpłatne, a jedyne co je ogranicza to dostęp do internetu i posiadanie komputera lub tabletu.

Najlepsza aplikacją zdaje się być Zoom. Pozwala bowiem na wyłączanie mikrofonów użytkowników i pozwala zapanować nad chaosem w wirtualnej klasie.

Co to jest Zoom?

Jest to narzędzie do wideokonferencji i udostępniania ekranu, które pozwala nawet 1000 uczestnikom na zdalną konferencję jednocześnie.

W dobie pandemii, dyrektor generalny Zooma, Eric Yuan, ogłosił, że Zoom usuwa 40-minutowy limit czasu połączeń na bezpłatny plan platformy dla szkół podstawowych i średnich w wszystkich krajach na całym świecie. Od 12 marca taki limit został tymczasowo zdjęty w Polsce.

Nauczyciele mogą używać Zoom do planowania zajęć i spotkań. Pokoje Breakout pozwalają podzielić konferencję Zoom na maksymalnie 50 osobnych sesji z funkcjami audio, wideo i współdzielenia ekranu, co jest idealne do pracy grupowej.

Zobacz również

IMGW: w najbliższy wtorek załamanie pogody

Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo; już w poniedziałek z zachodu wkroczy …

Jeden komentarz

  1. Jak wygląda e-nauczanie w świnoujskich szkołach? – Tytuł chyba nie bardzo trafiony i przemyślany logicznie!? SZKOŁY OD 13 DNI SĄ ZAMKNIĘTE I NIE ODBYWA SIĘ W NICH OBECNIE ŻADNE NAUCZANIE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.