Strona główna / Koronawirus / Nowe restrykcje. Zakaz poruszania się po ulicach więcej niż 2 osób

Nowe restrykcje. Zakaz poruszania się po ulicach więcej niż 2 osób

Musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia, właściwie wyłącznie do absolutnego minimum, nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreśl, że nowe decyzje, które rząd podejmuje, żeby “kupić sobie czas”. “Kupujemy sobie czas – dla nas wszystkich, dla lepszego przygotowania służby zdrowia, dla przygotowania kolejnych miejsc. Mamy już 19 szpitali jednoimiennych, żeby przygotowywać kolejne szpitale na wszelki wypadek, chcemy wyprzedzać bieg wydarzeń w sytuacji, gdyby nastąpił ten zły scenariusz lub bardzo niedobry” – dodał.

Przyznał, że “wirus krępuje nasze życie”. “Ale my musimy dalej ograniczać jeszcze możliwe zgromadzenia – do właściwie absolutnego minimum. Nie powinny więcej niż dwie osoby poruszać się” – zaznaczył. Dodał, że “wszelkie przekraczanie tych norm, tych ograniczeń, które dzisiaj jeszcze dodatkowo narzucamy, może być zabójczo niebezpieczne”.

Będą ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej; w tramwaju czy autobusie, we wszystkich środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu na konferencji prasowej w Warszawie apelował, aby zostawić te środki komunikacji dla osób, które muszą udać się do swojego zakładu pracy.

Premier zapowiedział, że wydane zostanie rozporządzenie dotyczące również poruszania się w komunikacji publicznej.

“Tylko miejsca siedzące dzielone przez dwa: w tramwaju, autobusie czy innych środkach komunikacji publicznej nie może być tłoku, musi być dystans. Ale przede wszystkim: zostawmy te środki komunikacji publicznej dla osób, które muszą udać się do swojej firmy”.

Podkreślił, że obecna sytuacja związana z epidemią COVID-19 wymaga od nas ogromnej dyscypliny

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia nadal obowiązują – powiedział premier Mateusz Morawiecki informując o nowych obostrzeniach ze względu na epidemię koronawirusa – dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń.

Zaznaczył, że zakaz bliskiego kontaktowania się i przebywania nie oznacza, że nie możemy kontaktować się przez środki techniczne – komunikatory czy telefony. “To dzisiaj jest niezbędne” – podkreślił.

Premier zaznaczył, że gospodarka “UE, całej Europy, Polski również ucierpi na uderzeniu koronawirusa, którego nikt się nie spodziewał”. “Chcemy wdrażać jak najszybciej rozwiązania z +tarczy antykryzysowej+. Ta tarcza da nam możliwość lepszego przejścia przez te czasy, które przed nami są” – zaznaczył premier.

Prosił, byśmy wzajemnie się wspierali. “Ta lekcja wzajemnego pomagania sobie jest niezbędna” – stwierdził premier.

“Hasłem +Solidarności+ było dbanie codziennie o drugiego człowieka; my dzisiaj powinniśmy do tego powrócić” – powiedział.

W jego ocenie, ten stan odosobnienia paradoksalnie może nas nauczyć bliskości, bliskich relacji. “Musimy mieć dla siebie krzepiące słowo, cierpliwość, to dobro na ręku, które jest nam nawzajem bardzo potrzebne” – ocenił premier.

“Choć dziwne czasy nastały, to potrzebujemy siebie jak nigdy dotąd” – dodał.(PAP)

Zobacz również

Montują rury do mrożenia fragmentu tunelu. Będą tam wyjścia ewakuacyjne

Prace porządkowe i utrzymaniowe na placu budowy po stronie wyspy Wolin,  odwadnianie i czyszczenie komory …

9 komentarzy

  1. Czy mogę jeździć do dziewczyny do domu Autem

  2. Czy mogę jeździć do dziewczyny autem do domu

  3. Czy mogę jeździć do dziewczyny

  4. zakaz łażenia z psami !! psy do budy!!!

  5. Zwrócił się także, aby w komunikacji zbiorowej siadać co drugie miejsce. To co 3 prom czy liczenie pasażerów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.