Strona główna / Koronawirus / Prezydent Świnoujścia: Sprawą kluczową jest dla mnie pomoc tym przedsiębiorcom, którzy utrzymają miejsca pracy

Prezydent Świnoujścia: Sprawą kluczową jest dla mnie pomoc tym przedsiębiorcom, którzy utrzymają miejsca pracy

Obecna sytuacja związana z koronawirusem  wpłynie na funkcjonowanie branży turystycznej w naszym mieście. Hotele, pensjonaty, obiekty gastronomiczne bez gości nie będą funkcjonować. Przekłada się to w prosty sposób na funkcjonowanie mieszkańców naszego miasta zatrudnionych w branży turystycznej.

O trudnej sytuacji w dobie panującej epidemii, o tym jak konkretnie pomóc przedstawicielom tej branży  Prezydent Świnoujścia rozmawiał dziś na spotkaniu, w którym wzięli udział Joanna Agatowska dyrektor sanatorium uzdrowiskowego „Energetyk”, Adam Pruszkowski dyrektor Hotelu Hilton oraz Roman Kucierski dyrektor Hamilton w Świnoujściu.

„Sprawą kluczową jest dla mnie pomoc tym przedsiębiorcom, którzy utrzymają miejsca pracy, czyli nie pozbawią swoich pracowników środków na utrzymanie. Duża liczba naszych mieszkańców pracuje w branży turystycznej, o tych ludzi musimy zadbać” – powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz. Ustalone zostaną mniejsze stawki czynszu dzierżawnego. Przedsiębiorcy, którzy ucierpią z powodu obecnej sytuacji mogą złożyć wniosek o rozłożenie na raty, odroczenie  płatności. Będzie stosowana prolongata terminu, bez pobierania odsetek.

Prezydent skierował pismo do Przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Jabłońskiej o wskazanie przedstawicieli klubów radnych, którzy wraz pracownikami urzędu miasta stworzą zespół, którego zadaniem będzie podejmowanie istotnych decyzji w zakresie rozpatrywania  tych wniosków

Już teraz wiadomo, że stan epidemii w naszym kraju wymusi na nas zmianę zaplanowanych działań, np.: ograniczenie organizacji imprez.

Obecna na spotkaniu Skarbnik Miasta Iwona Sęczek – Górecka poinformowała, że ,,Temat podatków lokalnych na dzień dzisiejszy regulują przepisy Ordynacji Podatkowej. Podatnik może zwrócić się o pomoc w następujących formach: odroczenie terminu zapłaty, rozłożenie na raty a w ostateczności umorzenie zaległości podatkowej. Decyzje w tym zakresie ustawa przypisuje Prezydentowi Miasta”.

Przedstawiciele branży hotelowej oraz urzędu zgodnie przyznali, że w zaistniałej sytuacji potrzebne jest obopólne wsparcie i współpraca.

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Mikołajkowy parkrun

Sobotni poranek zgromadził w Parku Zdrojowym sporą grupę Pań Mikołajowych i Panów Mikołajów blisko 50 …

Jeden komentarz

  1. I prawidłowo, pomóc tym którzy utrzymują miejsca pracy, a tacy pracodawcy którzy po dwóch tygodniach , problemów, pozbywają się pracowników niech sobie radzą sami. Brawo, tak trzymać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.