Strona główna / Koronawirus / Prezydent Świnoujścia: Sprawą kluczową jest dla mnie pomoc tym przedsiębiorcom, którzy utrzymają miejsca pracy

Prezydent Świnoujścia: Sprawą kluczową jest dla mnie pomoc tym przedsiębiorcom, którzy utrzymają miejsca pracy

Obecna sytuacja związana z koronawirusem  wpłynie na funkcjonowanie branży turystycznej w naszym mieście. Hotele, pensjonaty, obiekty gastronomiczne bez gości nie będą funkcjonować. Przekłada się to w prosty sposób na funkcjonowanie mieszkańców naszego miasta zatrudnionych w branży turystycznej.

O trudnej sytuacji w dobie panującej epidemii, o tym jak konkretnie pomóc przedstawicielom tej branży  Prezydent Świnoujścia rozmawiał dziś na spotkaniu, w którym wzięli udział Joanna Agatowska dyrektor sanatorium uzdrowiskowego „Energetyk”, Adam Pruszkowski dyrektor Hotelu Hilton oraz Roman Kucierski dyrektor Hamilton w Świnoujściu.

„Sprawą kluczową jest dla mnie pomoc tym przedsiębiorcom, którzy utrzymają miejsca pracy, czyli nie pozbawią swoich pracowników środków na utrzymanie. Duża liczba naszych mieszkańców pracuje w branży turystycznej, o tych ludzi musimy zadbać” – powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz. Ustalone zostaną mniejsze stawki czynszu dzierżawnego. Przedsiębiorcy, którzy ucierpią z powodu obecnej sytuacji mogą złożyć wniosek o rozłożenie na raty, odroczenie  płatności. Będzie stosowana prolongata terminu, bez pobierania odsetek.

Prezydent skierował pismo do Przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Jabłońskiej o wskazanie przedstawicieli klubów radnych, którzy wraz pracownikami urzędu miasta stworzą zespół, którego zadaniem będzie podejmowanie istotnych decyzji w zakresie rozpatrywania  tych wniosków

Już teraz wiadomo, że stan epidemii w naszym kraju wymusi na nas zmianę zaplanowanych działań, np.: ograniczenie organizacji imprez.

Obecna na spotkaniu Skarbnik Miasta Iwona Sęczek – Górecka poinformowała, że ,,Temat podatków lokalnych na dzień dzisiejszy regulują przepisy Ordynacji Podatkowej. Podatnik może zwrócić się o pomoc w następujących formach: odroczenie terminu zapłaty, rozłożenie na raty a w ostateczności umorzenie zaległości podatkowej. Decyzje w tym zakresie ustawa przypisuje Prezydentowi Miasta”.

Przedstawiciele branży hotelowej oraz urzędu zgodnie przyznali, że w zaistniałej sytuacji potrzebne jest obopólne wsparcie i współpraca.

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

IMGW: w najbliższy wtorek załamanie pogody

Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo; już w poniedziałek z zachodu wkroczy …

Jeden komentarz

  1. I prawidłowo, pomóc tym którzy utrzymują miejsca pracy, a tacy pracodawcy którzy po dwóch tygodniach , problemów, pozbywają się pracowników niech sobie radzą sami. Brawo, tak trzymać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.