Strona główna / Koronawirus / Młodzież ignoruje zagrożenie wirusem. Spotykają się na działkach

Młodzież ignoruje zagrożenie wirusem. Spotykają się na działkach

Ulice i skwery w Świnoujściu opustoszały. Świnoujścianie posłuchali zaleceń i zostali w domach. Puste są promenady, parki, a nawet szeroka plaża, na której spotkamy tylko mewy i łabędzie. Więcej ludzi można spotkać przed sklepami i urzędami pocztowymi – stoją w kolejce, lecz zachowując kilkumetrowy dystans. Jednak nie wszyscy zachowują się odpowiedzialnie.

Jedna z naszych czytelniczek zauważyła skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Przez chwilę zastanawiała się nad tym, czy nie jest zbyt czepialska. Postanowiła jednak wyciągnąć telefon i zaapelować do młodych ludzie ze Świnoujścia.

– Wy pewnie przejdziecie zachorowanie łagodnie lub bezobjawowo – stwierdza. – Jednak po drodze z działek wejdziecie do sklepu i kogoś zarazicie. Ten ktoś kolejną osobę i nie zatrzymamy tego wirus. Jedni będą zarażać się od innych. Będą chorować, a w skrajnych wypadkach, umierać wasi bliscy. Nie róbcie tego i powstrzymacie się od spotkań. Jeszcze przyjdzie czas na to, żeby wypić piwo, czy zapalić papierosa w ukryciu przed „starymi”, ale teraz zostańcie w domach! – apeluje.

Młodzież wybrała sobie za miejsce schadzek ogrody działkowe. Spędzają tam po kilka godzin, a później wchodzą do sklepów, autobusów, odwiedzają dziadków. Zdają się nie rozumieć jak bardzo opłakane mogą być skutki takiego zachowania.

Zobacz również

W Świnoujściu wciąż istnieją bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób niepełnosprawnych

Miasto cały czas rozbudowuje się i modernizuje, jednak na co dzień możemy nie zauważyć błahych …

6 komentarzy

 1. Życzę Wam durne gimby byście przywlekli do domu ten syf,i uśmiercili patałachy pól własnej rodziny….będziecie żyć z tym do końca swoich dni , codziennie wyjac z bólu po stracie bliskich,i zostaniecie z tym do konca swoich dni,albo sami wymierzycie sobie sprawiedliwość i zawiśniecie w parku by skrócić te potworne męczarnie!Wybor nalezy do Was!

  • Puknij się człowieku w głowę i zobacz jeszcze raz co ty napisałeś. Jakim trzeba być bezmózgiem by życzyć komuś śmierci, lub życzyć śmierci kogoś rodziny. Pomysl zanim coś napiszesz

 2. ????? ➔ •

  Same kapusie i konfidenci w tym mieście.
  Kapuś kapusia kapusiem pogania.

  ーJakiś chyba jest nowy challenge, kto kogo więcej ludzi podkapci.

 3. ????? ➔ •

  Siedzenie w domu jest dla frajerów.

  • Frajerem jest ten kto tak postępuje bardziej nazwał bym go bezmyślnym debilem. Właścicielowi działki który dopuszcza do takich imprez zprezentował bym 5000zł mandatu.A na dokładkę wymówienie dzierżawy działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.