Strona główna / Lokalne / Zmarła nauczycielka Krystyna Maj

Zmarła nauczycielka Krystyna Maj

Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli. Była wyjątkowym i cenionym przez wszystkich nauczycielem matematyki. Pochodziła z Gdyni. Liceum pedagogiczne ukończyła w Szczecinie, ponieważ jej ojciec rozpoczął pracę w nowo otwartej stoczni ,,Gryfia”. Studia skończyła na Uniwersytecie Łódzkim. Do Świnoujścia trafiła podążając za mężem stoczniowcem.

Przygodę ze świnoujską oświatą rozpoczęła na Warszowie. Następnie przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej nr 4, STSG, a także szkole przy ul. Gdyńskiej. Po reformie była nauczycielem w ZSP nr 2, później w GP nr 2.

Zasłużona dla świnoujskiej oświaty, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Wychowawca wielu laureatów konkursów na szczeblu wojewódzkim. Serdeczna i niezawodna koleżanka z pracy, na którą  zawsze można było liczyć, pełna życzliwości i optymizmu. Do końca była mocno związana ze szkołą i gronem pedagogicznym SP6  towarzysząc nam w uroczystościach szkolnych i okazjonalnych spotkaniach.

Na zawsze zostanie w sercach wielu nauczycieli oraz wielu pokoleń wychowanków i ich rodziców.

 

“Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

(…)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

(…)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”

                                             Ks. J. Twardowski

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.