Strona główna / Koronawirus / Rodzice dzieci z miejskiego żłobka zostaną zwolnieni z opłaty, z prywatnego muszą zapłacić

Rodzice dzieci z miejskiego żłobka zostaną zwolnieni z opłaty, z prywatnego muszą zapłacić

Prezydent Świnoujścia podjął decyzję o zwolnieniu z opłaty stałej opiekunów dzieci uczęszczających do miejskiego żłobka. Projekt uchwały w tej sprawie zostanie przedstawiony radnym na najbliższej sesji.

Rodzice dzieci z miejskiego żłobka, pod postem prezydenta na Facebooku podziękowali mu za taką decyzję. Jednak rodzice dzieci ze żłobka prywatnego czują się poszkodowani, bo już wiedzą, że będą musieli ponosić opłatę pomimo że ich dzieci do żłobka nie uczęszczają.

– Ja też wolałabym dać dziecko do publicznego żłobka, gdyby było miejsce. Większość rodziców musiała dać dzieci do prywatnych placówek, bo w miejskich nie było miejsc, a teraz musimy płacić za to, że dziecko siedzi w domu – pisze pani Marta.

– Super byłoby, gdyby pomógł Pan również placówkom prywatnym. Wielu rodziców nie miało wyboru i wybrało prywatny żłobek, bo dziecko nie dostało się do miejskiego, dlaczego zatem mamy być poszkodowani? Oczekują od nas pieniędzy (nie małych) za to, że dziecko jest w domu, w tej sytuacji nie wiadomo jak długo. Nie wspominając o rodzicach, którzy stracili prace – pisze pani Karolina.

Rodzice dzieci, które nie uczęszczają do żłobka prywatnego ze względu na koronawirusa, muszą zapłacić tzw. opłatę stałą w wysokości blisko 400 zł.

Aktualizacja g. 17.10:

O godzinie 15 w świnoujskim magistracie odbyło się spotkanie z przedstawicielami prywatnych żłobków. Z informacji, którą przekazał nam zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka, wynika, że właściciele prywatnych żłobków obniżą opłatę stałą. Wiąże się to z koniecznością zapłacenia wynagrodzeń opiekunkom, a także regulowanie zobowiązań stałych tych firm.

Zobacz również

Przystań rybacka. W kwietniu podpisanie umowy

Firma STRABAG z Pruszkowa wygrała przetarg na budowę przystani rybackiej przy ulicy 1 Maja w …

2 komentarze

  1. podatnik! nie zgadzam się!

    patola +

  2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A co z resztą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.