poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Jest decyzja prezydenta Świnoujścia w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania

Jest decyzja prezydenta Świnoujścia w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania

Rada miasta w grudniu ub. r. podjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na terenie Świnoujścia. Wedle uchwały, parkomaty mają stanąć nie tylko w dzielnicy nadmorskiej, ale także w centrum. Strefa miała zacząć obowiązywać od 1 maja 2020 roku. 

– Jednak wobec panującej w kraju sytuacji epidemiologicznej, Prezydent Janusz Żmurkiwewicz podjął decyzję o przesunięciu terminu  wprowadzania SPP na terenie Świnoujścia  do czasu ustania epidemii koronawirusa – informuje Joanna Ścigała ze świnoujskiego magistratu. – Obecnie najważniejsze są działania mające na celu ochronę zdrowia i życia mieszkańców miasta oraz pomoc mieszkańcom, którzy odczuli już skutki panującej epidemii – dodaje.

W ramach zmian wprowadzanych w obliczu epidemii koronawirusa władze samorządowe części innych miast zrezygnowały z poboru opłat od kierowców w strefie płatnego parkowania.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

3 komentarze

  1. Warto przypomnieć że to właśnie Żmurkiewicz dążył do wprowadzenia płatnej strefy parkowania w centrum miasta dla mieszkańców a ta decyzja jest tylko chwilowym odroczeniem oplat, bo po prostu się w obecnej sytuacji NIE OPŁACA.

  2. Dobra decyzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.