Strona główna / Lokalne / Przed wejściem do szpitala ustawiono polową izbę przyjęć. Zobacz zdjęcia!

Przed wejściem do szpitala ustawiono polową izbę przyjęć. Zobacz zdjęcia!

Przy świnoujskim szpitalu stanęła polowa izba przyjęć. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu rozstawili namiot na terenie szpitala w Świnoujściu. Zanim pacjenci wejdą do budynku szpitala, muszą zostać sprawdzeni, czy nie są zagrożeniem dla personelu i innych pacjentów.

Namiot ustawiono na polecenie Wojewody Zachodniopomorskiego. Będzie służył jako polowa izba przyjęć dla osób, które przyjmowane są na oddział do szpitala. Ma stanowić barierę ochronną przed potencjalnym zagrożeniem jakim jest Covid-19.W namiocie będzie pracował personel szpitala.

Jest to tzw. pierwsza izba przyjęć, gdzie będą klasyfikowani pacjenci. Namiot rozstawiony przez strażaków ma wymagany osprzęt, aby mogły w nim pracować zespoły medyczne. Jest ogrzewany, posiada oświetlenie wewnętrzne oraz w razie konieczności własne źródło zasilania w energię elektryczną z agregatu prądotwórczego.

Zobacz również

Przejazd tunelem w Świnoujściu nie będzie możliwy w przyszłym roku

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy …

Jeden komentarz

  1. Namiot stoi od kilku dni i do tej pory nikt mi nie sprawdził temperatury i nie pytał o nic weszłam do budynku bez żadnego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.