Strona główna / Lokalne / Przykład godny naśladowania. Tak z pracownikami postąpił hotel Cesarskie Ogrody ze Świnoujścia

Przykład godny naśladowania. Tak z pracownikami postąpił hotel Cesarskie Ogrody ze Świnoujścia

Kryzys spowodowany koronawirusem dotknął szczególnie branżę turystyczną. Hotele stoją puste, nadmorskie restauracje są zamknięte, muzea i atrakcje turystyczne nie działają. Nikt nie wie jak długo potrwa kryzys. Część osób uważa, że do wakacji wszystko minie i niebawem wszystko wróci na właściwe tory. Nie wszyscy właściciele hoteli mogli zachować się tak jak hotel Cesarskie Ogrody ze Świnoujścia. Z informacji opublikowanej w internecie okazuje się, że w pierwszej kolejności zadbano o pracowników. Treść pisma publikujemy poniżej.

„Szanowni Państwo!

W dobie pandemii koronawirusa oraz poczucia zagrożenia z powodu możliwości utraty zdrowia i życia, jak również niepewności co do sytuacji ekonomicznej nas wszystkich, jako pracownicy hotelu Cesarskie Ogrody w Świnoujściu chcemy poinformować Państwa oraz jak najszersze grono Państwa odbiorców o absolutnie wyjątkowych działaniach naszego Zarządu, mających na celu zabezpieczenie interesów personelu.

Dnia 18.03.2020 r. wyjechali od nas ostatni Goście. Tym samym firma przestała przynosić jakiekolwiek dochody. Spodziewaliśmy się nadchodzących zwolnień z pracy oraz innych, niekorzystnych dla pracowników zmian.

Tymczasem dziś z radością informujemy, iż Zarząd firmy Hotel Cesarski SPA sp. z o.o., będący właścicielem hotelu Cesarskie Ogrody podjął w dniu 30.03.2020 r. na szeroką skalę działania chroniące personel naszego obiektu.

Na mocy porozumienia zawartego między Prezesem Zarządu, p. Włodzimierzem Garbosiem oraz przedstawicielami personelu wszyscy pracownicy, mimo bardzo niekorzystnej sytuacji ekonomicznej w branży hotelarskiej, zachowują miejsca pracy oraz wynagrodzenia na szczególnych warunkach, jednocześnie większość  pracowników została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy w okresie pandemii.

Dzięki tym działaniom Zarządu – w naszej ocenie unikatowych w skali kraju, jesteśmy gotowi niemal w każdej chwili nadal świadczyć dla naszych Gości i Kontrahentów usługi na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że dla naszego Pracodawcy najważniejszym zasobem firmy jesteśmy my. Jesteśmy wdzięczni, że ogromnie ryzykując, Zarząd zdecydował się uratować nas i nasze rodziny, przed popadnięciem w złą sytuację ekonomiczną, a także dba o nasze zdrowie umożliwiając nam pozostanie w domach w okresie pandemii, osobom pozostających na stanowisku pracy zabezpieczył, wszelkie możliwe środki dezynfekcji.

Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat wyżej opisanej sytuacji. Prosimy o podzielenie się tą historią z Państwa odbiorcami. Dawka pozytywnych informacji w dzisiejszych realiach jest przecież bardzo pożądana przez nas wszystkich.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Generalny
Joanna Pender”

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

2 komentarze

  1. Nie wszyscy mieli takie szczęście…

  2. A pracownicy Uzdrowisk dalej czekają na resztę wynagrodzenia za marzec. Nie mówiąc już o pracownikach na umowy zlecenie, którzy do dzisiaj nie otrzymali choćby 1 złotówki za swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.