Strona główna / Lokalne / Umowa na “Mulnik” podpisana. Centrum usług powstanie za dwa lata

Umowa na “Mulnik” podpisana. Centrum usług powstanie za dwa lata

Pierwsze prace rozpoczynające inwestycję polegającą na rewitalizacji terenów powojskowych rozpoczną się już niebawem. Umowa została podpisana 2 kwietnia pomiędzy Miastem Świnoujście, ZWIK Świnoujście i wykonawcą wyłonionym w przetargu, firmą PORR S.A. z Warszawy.  

Celem inwestycji jest udostępnienie istniejącej i planowanej do rozbudowy strefy działalności gospodarczej. Zakres przewidzianych prac to: budowa dróg dojazdowych z odwodnieniem i oświetleniem, sieci wodno-kanalizacyjnej w tych drogach, sieci telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.  Koszt tego etapu to 29 477 701,09 zł. Dofinansowanie unijne projektów w kwocie 15 mln zł miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20, w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, stowarzyszenia do którego należy Świnoujście.

Przed nami pierwszy etap utworzenia Centrum Usług „Mulnik” w Świnoujściu. Ale nie pierwsza inwestycja, której wykonawcą jest PORR. Na terenie naszego miasta realizuje także budowę tunelu oraz obwodnicy wschodniej łączącej tereny portowe na wyspie Uznam z drogą krajową nr 93.

„Przystępując do realizacji tej inwestycji odpowiadamy na zapotrzebowanie jakie wyrazili nasi mikro i mali przedsiębiorcy, którzy potrzebują takiego miejsca do realizacji swoich zamierzeń. Po zakończeniu wszystkich prac budowlanych, zostanie ogłoszony przetarg, w wyniku którego zostaną podpisane wieloletnie umowy dzierżawy” – poinformował Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Czas przewidziany na realizację inwestycji to dwa lata.

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Będzie spotkanie przy polsko-niemieckiej granicy

Świnoujska branża turystyczna chce szybszego otwarcia granicy polsko-niemieckiej. Każdy dzień przestoju hoteli i restauracji, to …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.