Strona główna / Koronawirus / Płynie pomoc dla personelu szpitala. Pomagają firmy, instytucje i mieszkańcy

Płynie pomoc dla personelu szpitala. Pomagają firmy, instytucje i mieszkańcy

Dwa dni temu rzecznik prasowy GAZ System Iwona Dominiak, poinformowała o wsparciu finansowym dla świnoujskiego szpitala w wysokości 250 000zł z przeznaczeniem na zakup respiratorów, masek HEPA, kombinezonów. Dodatkowo Zarząd Polskiego LNG (Grupa kapitałowa GAZ-SYSTEM) zdecydował o użyczeniu samochodu dla potrzeb szpitala oraz środkach finansowych na zakup paliwa.

To nie jedyne pieniądze, jakie w trudnych czasach epidemii trafiły do naszego szpitala. Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę w zakresie dofinansowania szpitala w wysokości 2 785 000,000 zł.

Wojewoda zachodniopomorski przeznaczył 206 000 zł na zakup 2 respiratorów, 4 kardiomonitorów i innego sprzętu medycznego. Fundacja TVN przekazała 100 000 zł na zakup środków ochrony osobistej.

Pomoc  płynie nie tylko od instytucji, ale swoje wielkie serca po raz kolejny okazali mieszkańcy Świnoujścia. Pomoc jest różnorodna, od rzeczowej jak zakup maseczek, okularów ochronnych, kombinezonów, po nieodpłatne użyczenie lokalu mieszkalnego, pomoc w dezynfekcji karetek i pomieszczeń poprzez ozonowanie oraz dostawę uszytych maseczek w ramach akcji #SwinoujscieSzyjeDlaMedyków. Sklep Mrówka Świnoujście przekazał 100 sztuk okularów ochronnych a P11-GROUP z Jarocina 50 sztuk przyłbic, Bulwar Cafe – Alicja i Tadeusz – 50 szt. przyłbic, Iwona Czajka – Hades – 60 szt. kombinezonów. Pomagają przedsiębiorcy i osoby prywatne, zakłady pracy i osoby, które chcą pozostać anonimowe.

Ale nie mniej ważne jest wsparcie psychologiczne poprzez takie gesty jak akcja #BrawaDlaWas. Chcemy w ten sposób złożyć podziękowanie za pośrednictwem mediów społecznościowych, bo tak najbezpieczniej, za trud, poświęcenie, za ciężką pracę. Bardzo ważne jest, aby odpowiedzieć na apel personelu medycznego i tylko w istotnych sytuacjach korzystać z telefonów alarmowych. A z lekarzem kontaktować się w pierwszej kolejności telefonicznie. Jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu.

Nie wiemy jak długo sytuacja taka się utrzyma, ale już dziś chcemy przekazać gorące podziękowania, za serce, za swoją pracę, za zaangażowanie wszystkim Pracownikom Ochrony Zdrowia oraz Ofiarodawcom. Jesteście Wielcy!

J. Ścigała

BIK UM Świnoujście

 

Zobacz również

Wściekłe Pięści Węża z Pucharem

W dniach 12-13.06.2021 r., na hali Uznam Arena odbył się turniej koszykówki o Puchar Dyrektora …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.