Strona główna / Lokalne / W Świnoujściu sypią się mandaty za łamanie koronawirusowych zakazów

W Świnoujściu sypią się mandaty za łamanie koronawirusowych zakazów

Nie licz na upomnienie, jeśli spotkasz się ze znajomymi przed blokiem, otworzysz piwo i zapalisz papierosa. Świnoujska policja w takich sytuacjach jest bezlitosna. Sypią się mandaty po 500 złotych każdy.

W Świnoujściu liczba mandatów w związku z przekroczeniem artykułu 54 Kodeksu Wykroczeń już dawno przekroczyła sto. Przepis mówi jasno, kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Policjanci korzystają z tego przepisu. Rzadko upominają, czasami wypisują mandat w wysokości 100 zł, ale najczęściej na mandacie pojawia się kwota 500 zł.

Foto: Czytelnik

Zobacz również

Wszystkich Świętych. Zmiany w ruchu w rejonie cmentarza

Od godziny 8.00 w sobotę 30 października 2021r. do godziny 8.00 we wtorek 2 listopada …

21 komentarzy

 1. Powiem wam szczerze to jest wirus puszczony w powietrze. Labardia to pola jak mogło się zarazić pul milionów ludzi za tydzień

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  “MAM uwagę techniczną: skoro rozporządzenie z 24.03 obowiązuje do 11.04. to od 12.04. wracamy do rozporządzenia z 20.03 GDZIE NIE MA OBOSTRZEŃ PORUSZANIA SIĘ POMIMO iz oba rozporządzenia odsyłają do USTAWY Z 2008 R, gdzie pisze że minister może wydłużyć czas restrykcji …POWINNO ZOSTAĆ TO DOKONANE AKTEM PRAWNYM…o którym nie słychać jak dotąd…czyli od .12 04 obostrzenia poruszania się nie istnieją….?”

 3. Od wczoraj bierzemy przykład z rządu PIS

 4. Karać nierozsądnych ludzi jeżeli nie rozumieją powagi sytuacji

 5. Czy ten czytelnik, który wysłał fotkę mógłby załatwić stały patrol tego miejsca. Ci ludzie są bardzo uciążliwi i głośni. Nie przeszkadzają im nawet zakazy.

 6. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Mandaty są nielegalne
  Nikt nie ma prawa ich przyjmować, chyba, że ktoś jest frajer.

  • Moi drodzy, skąd w was tyle zawiści? Ludzie.zeby im nie odjebalo wola biegać, inni chleja, kolejni ciągle się ruchają. Każdy ma swój sposób na ta smieszna kwarantannę, która jest ściema. Wystarczy iść do marketu i zobaczyć jak blisko siebie ludzie chodzą. Wczoraj kobieta sobie kaszlała w maseczkę, akurat jak przechodziłem obok, huj ze maska była za duża bo nie przylegała dokładnie, ale środki ostrożności zachowane?.

   • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    A co Ci do tego?
    To ich sprawa.
    zajmij się lepiej dzieciaku swoim nędznym życiem, a nie cudzym.
    I zrób coś z tymi łokciami, które sobie wytarłeś od parapetu.

   • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    XD Dzban.
    Gdyby nie to imię, to bym pomyślał, że to kobieta pisała.

 7. A policja w 5 stoja oni moga …

 8. No i dobrze, popieram.

 9. Kilka razy w ciągu dnia potrole powinny w tym miejscu się pojawiać. Budżet miasta ładnie by się wzbogacił.

 10. Szkoda że się nie wezmą za biegaczy itp.co biegają parami po ścieżkach rowerowych.Na karsiborskiej to że ścieżki rowerowej zrobili sobie ścieżkę sportowca,biegacze, jazda na rolkach itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.