Strona główna / Lokalne / Zakład Opieki Długoterminowej w budowie

Zakład Opieki Długoterminowej w budowie

Pomimo panującej obecnie epidemii koronawirusa coraz bardziej widoczne są mury Zakładu Opieki Długoterminowej, który powstaje przy ulicy Bydgoskiej. Teren budowy przekazano wykonawcy 13 stycznia br.  Ciepła zima pozwoliła na kontynuację prac.

„ Nie tylko w kraju, ale i na całym świecie, widoczny jest wzrost liczby osób starszych, także tych które wymagają stałej opieki ze względu na choroby przewlekłe. Potrzebują one miejsca, w którym otrzymają całodzienną profesjonalną pomoc. Powstanie takiego zakładu w Świnoujściu jest więc inwestycją kluczową, na którą mieszkańcy czekali wiele lat” – informuje Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.

W obiekcie znajdą się trzy odcinki pielęgnacyjne  liczące łącznie 83 łóżka dla pacjentów oraz oddział opieki dziennej mogący przyjąć ok. 15 osób.   Ponadto w budynku znajdzie się dział rehabilitacji, zespół pomieszczeń administracyjnych i socjalnych,  warsztaty, magazyny. W kwietniu na terenie inwestycji prowadzone są prace budowlane – wykonanie kanalizacji deszczowej, gazowej i elektrycznej, ściany fundamentowe, montaż stropów, klatek schodowych.

Zakład Opieki powstaje w systemie „ Zaprojektuj i wybuduj”, koszt całej inwestycji to 33 405 200,00 zł. Wykonawcą jest  MIRBUD S.A., zakończenie realizacji przewidziano w pierwszym półroczu 2021 r.

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Grupa Morska: Składamy interpelacje w sprawie pilnych działań na Warszowie

„Na wniosek naszej koleżanki i mieszkanki Warszowa, Pani Doroty Turlejskiej zwróciliśmy się do Prezydenta o …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.