Strona główna / Lokalne / Prace tunelowe idą pełną parą

Prace tunelowe idą pełną parą

Pomimo panującej na świecie epidemii koronawirusa budowa maszyny TBM, która będzie wiercić tunel pod Świną, jest kontynuowana w Chinach zgodnie z harmonogramem. Obecnie wykonano wszystkie kluczowe elementy, trwa próbny montaż. Prace  nad maszyną są zaawansowane w około 80 – 85 %. Maszyna powstaje w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Odbiory fabryczne zaplanowane są na połowę czerwca.

Urządzenie składające się z kilku tysięcy części powinno przypłynąć do Polski pod koniec lata.

Pełną parą idą też prace na budowie tunelu na wyspie Uznam, o postępie prac Prezydent Janusz Żmurkiewicz informował dziś za pośrednictwem TVP. A na budowie świnoujskiego tunelu dzieje się naprawdę dużo. Powstał węzeł betoniarski zapewniający obsługę betonowania tunelu, trwają prace zbrojarskie, montowanie koszy zbrojeniowych wzmacniających elementy betonowe niezbędne dla wykonania komory startowej maszyny drążącej i związane z wykonaniem ścian szczelinowych dla komory startowej maszyny.

Ponadto powstaje hala prefabrykacji elementów betonowych, które będą używane przy budowie tunelu. Więcej informacji i zdjęć na stronie  http://tunel-swinoujscie.pl/

 

Joanna Ścigała

BIK UM Świnoujście

 

 

Zobacz również

Jedna firma jest zainteresowana prowadzeniem terminala kontenerowego w Świnoujściu

W piątek otwarto ofertę firmy, która chce w Świnoujściu wybudować i prowadzić Głębokowodny Terminal Kontenerowy. …

Jeden komentarz

  1. Kamerzysta nie ma maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.