Strona główna / Lokalne / Powstaje rowerowy tor z zakrętami i muldami

Powstaje rowerowy tor z zakrętami i muldami

Układana jest nawierzchnia asfaltowa na torach rowerowych Pumptruck ( easy pump i mini pump) przy ul. Grunwaldzkiej. To bardzo ważny etap prac, wszystkie przeszkody muszą być wyprofilowane w taki sposób, który umożliwi płynną jazdę przyszłym użytkownikom.

Trwa montaż elementów małej architektury. Równolegle wykonywana jest nawierzchnia drogi rowerowej dojazdowej do torów od skrzyżowania z ul. Steyera. Kolejnym etapem będzie wykonanie nasadzeń krzewów w formie żywopłotu.

Pumptracki stają się coraz popularniejszymi miejscami do jazdy jednośladem i wszechstronnego treningu. Wyrabiają zmysł równowagi, refleks i kondycję. Są to pętle utwardzona nawierzchnią bitumiczną posiadające muldy i ostre zakręty.

Pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej powstaje na wolnym terenie tuż opodal drogi rowerowej w sąsiedztwie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Pumptrack jest budowany na terenie o powierzchni 2024 m kw. Zgodnie z zamówieniem na tym obszarze mają powstać dwa tory rowerowe. Teren ma być wyposażony w dodatkowe urządzenia: stojaki rowerowe, ławki.

Źródło: UM Świnoujście

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.